Kardeş Belediyeler

Ankara Büyükşehir Belediyesi

www.ankara.bel.tr

1989 yılında Lefkoşa Türk Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında dostluk ve işbirliği ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla “Kardeş Şehir Protokolü” imzalandı.

Protokole göre taraflar, işbirliğini karşılıklı olarak teşvik edecekler, birbirlerinin birikimlerinden yararlanacak, personel değişiminde bulunacak, şehirlerinde düzenleyecekleri etkinliklere katılacaklar, festivaller ve benzeri etkinliklerde birbirlerinin kültürünü tanıtacak ve her türlü alanda iki şehir arasındaki kardeşliği geliştirecekerdir.


Bursa Büyükşehir Belediyesi

www.bursa.bel.tr

1990 yılında Lefkoşa Türk Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında dostluk ve işbirliği ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla “Kardeş Şehir Protokolü” imzalandı.

İşbirliği protokolünün başlıca amacı kentlerde özgürlük ve barış içinde en güç görevleri yerine getirmek, ilgili alanlarda her konuda işbirliği yapmak, çalışma alanlarında bilgi ve deneyimlerini birbirlerine aktarmaktır.


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

www.gaziantep-bld.gov.tr

2009 yılında, Lefkoşa Türk Belediyesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında dostluk ve işbirliği ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla “Kardeş Şehir Protokolü” imzalandı.

Protokole göre taraflar, işbirliğini karşılıklı olarak teşvik edecekler, birbirlerinin birikimlerinden yararlanacak, personel değişiminde bulunacak, şehirlerinde düzenleyecekleri etkinliklere katılacaklar, festivaller ve benzeri etkinliklerde birbirlerinin kültürünü tanıtacak ve her türlü alanda iki şehir arasındaki kardeşliği geliştirecekerdir.


Tokat Belediyesi

www.tokat.bel.tr

2009 yılında, Lefkoşa Türk Belediyesi ile Tokat Belediyesi arasında dostluk ve işbirliği ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla “Kardeş Şehir Protokolü” imzalandı.

Protokole göre Lefkoşa ve Tokat şehirlerinin, geleneksel ve tarihi bağlar çerçevesinde şehircilik, kültür, bilim, iletişim, sanayi, ticaret, teknik, sanat, çevre, sağlık, spor ve turizm gibi alanlarda işbirliği yapmasını içermektedir.


Komrat Belediyesi (Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti - Moldova)

www.comrat.md

2001 yılında Lefkoşa Türk Belediyesi ile Komrat Belediyesi arasında dostluk ve işbirliği ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla “Kardeş Şehir Protokolü” imzalandı.

Protokole göre Lefkoşa ve Komrat şehirlerinin, geleneksel ve tarihi bağlar çerçevesinde şehircilik, kültür, bilim, iletişim, sanayi, ticaret, teknik, sanat, çevre, sağlık, spor ve turizm gibi alanlarda işbirliği yapmasını içermektedir.


Karbinci Belediyesi (Makedonya)

www.karbinci.gov.mk

2001 yılında Lefkoşa Türk Belediyesi ile Karbinci Belediyesi arasında iki ülke ve halkları arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarının gelişmesine yardımcı olacağına inanarak işbirliği yapılmıştır.

Protokole göre Lefkoşa ve Karbinci şehirlerinin, geleneksel ve tarihi bağlar çerçevesinde şehircilik, kültür, bilim, iletişim, sanayi, ticaret, teknik, sanat, çevre, sağlık, spor ve turizm gibi alanlarda işbirliği yapmasını içermektedir.


Araçınovo Belediyesi (Makedonya)

www.makedonija.name/municipalities/aracinovo

Lefkoşa Türk Belediyesi ile Araçınova Belediyesi arasında 27 Mayıs 2002 tarihinde iki ülke ve halkları arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarının gelişmesine yardımcı olacağına inanarak işbirliği yapılmıştır.

Protokole göre Lefkoşa ve Araçınova şehirlerinin, geleneksel ve tarihi bağlar çerçevesinde şehircilik, kültür, bilim, iletişim, sanayi, ticaret, teknik, sanat, çevre, sağlık, spor ve turizm gibi alanlarda işbirliği yapmasını içermektedir.

0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi