LTB ile SAT-DER arasında işbirliği protokolü imzalandi

Image

LTB ile SAT-DER arasında işbirliği protokolü imzalandi

23/02/2024

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile Sivil Afet Timi Derneği (SAT-DER) arasında acil durumlar öncesinde, esnasında ve sonrasında dayanışma, bilgi paylaşımı ve envanter kullanımını kapsayan bir işbirliği protokolü imzalandı. Protokole LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve SAT-DER Başkanı Vet. Dr. Tayfun Çanakçı imza koydu.

Protokol, iki kurumun organizasyonlar yapmasını, ulusal ve uluslararası alanlarda işbirliklerini geliştirmesini, olağanüstü durum, afet ve acil durumlarda iki taraf arasında işbirliği halinde hareket etmesini kapsıyor.

Yapılan işbirliği protokolünde olağanüstü durum, afet ve acil durumlara hazırlıklı olunması adına ortak oluşturulacak bir komisyonun çalışmalara başlaması ve koordineli çalışma yöntemlerinin belirlenmesi yanında olağanüstü bir durum anında yürütülecek ortak çalışma alanının belirlenmesi gibi konular yer alıyor.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, yakın geçmişte birçok acı olayların yaşandığını, bu amaçla da işbirliği ve koordineli çalışmaya her zaman önem verdiklerini belirtti.