LTB Bayram tatili boyunca hizmetlerine devam edecek

Image

LTB Bayram tatili boyunca hizmetlerine devam edecek

13/06/2024Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkent Lefkoşa’da yurttaşların Kurban Bayramı’nı, belediye hizmetleri açısından eksiksiz ve sorunsuz şekilde geçirmesi için gerekli tüm hazırlıkları yaptı, acil durumlar için önlem ve tedbirleri aldı.

İş Yerleri Denetleniyor

LTB Halk Sağlığı Şubesi, bayram öncesinde de yurttaşların hijyenik ortamlarda taze ve sağlıklı gıda tüketmesi için rutin denetimlerine devam ediyor. Denetimlerde gıda işletmeleri, berber ve kuaför salonları, güzellik salonları, restoranlar, kafeler ve kahvehaneler genel hijyen açısından denetleniyor.


Açık Pazar 15 Haziran Cumartesi günü kurulacak

Pazar günleri Merkez Lefkoşa’da kurulan Açık Pazar, bayramın ilk günü olan 16 Haziran Pazar günü yerine 15 Haziran Cumartesi günü kurulacak. 


Fuar Alanı hizmette

Bayram süresince ayrıca Lefkoşa Fuar Alanı’nda bayram yeri kurulacak.

 

Bandabuliya (Belediye Pazarı) 19 Haziran Cuma günü açık olacak

Belediye Pazarı (Bandabuliya) bayramın birinci (16 Haziran), ikinci (17 Haziran) ve üçüncü günü (18 Haziran) kapalı olacak. 19 Haziran Çarşamba günü ise yeniden yurttaşın hizmetinde olacak.

Alo 185 Çözüm Hattı 24 Saat Devrede

Lefkoşalılar bayram tatili sürecinde tüm taleplerini 24 saat boyunca Alo 185 Çözüm Hattı’na bildirebilecek.

Zabıta ekipleri görev başında olacak

Zabıta ekipleri bayram tatili süresince görevlerinin başında olacak ve rutin olarak gerçekleştirdikleri denetim ve kontrollerini de sürdürecekler.


Halk Sağlığı Şubesi ve Yaşlılara Hizmet Birimi Nöbetçi ekipler görev başında olacak

Bayram tatili süresince LTB Halk Sağlığı Şubesi ile acil durumlarda yardımcı olmak için LTB Yaşlılara Hizmer Birimi nöbetçi ekipleri görev başında olacak. LTB Engellemeyen Lefkoşa Birimi de acil durumlarda özel gereksinimli bireylere yardımcı olmak için nöbetçi ekip bulunduracak.


Barınak ve Sokaktaki Canlar için besleme ve bakım hizmetleri devam edecek

Lefkoşa Hayvan Barınağı’ndaki can dostlara rutin bakım ve besleme hizmetleri verilmeye devam edilirken, sokaktaki canlar için de su ve mama takviyeleri sürdürülecek.

Temizlik Şubesi Rutin Şekilde Evsel Atıkları Toplayacak

LTB Temizlik Şubesi tarafından rutin olarak yapılan genel çöp toplama çalışması bayram süresince hiçbir gecikme ve aksaklık olmadan aynı şekilde devam edecek.

Temizlik Şubesi ekipleri ayrıca bayram sürecinde de şehrin temizlik ve düzeninin bozulmaması adına ana arterlerdeki temizlik çalışmalarını sürdürecek.

Defin İşlemleri

Defin İşlemleri için 0548 8340582 numaralı telefondan nöbetçi personele ulaşılabilecek. 


LTB Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ekibi bayram süresince görev başında olacak  

Bayram süresince LTB Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ekibi görev başında olacak. Her türlü bilgilendirme, yönlendirme ve sığınma talepleri için Alo 185 Çözüm Hattı’nda nöbetçi ekiplere ulaşılabilecek.

Kiosk Cihazlarından 7/24 Kontörlü Su Yüklenebilecek ve tüm LTB ödemeleri yapılabilecek

Bayram tatili süresince kontörlü su sayacı kullanan aboneler LTB binası girişinde, LTB Fidanlığı’nda, Kemal Şemiler Caddesi’nde (Metehan), Hamitköy’de Atatürk Caddesi üzerinde ve LTB Haspolat Şubesi’nde bulunan kiosklardan kartları ile diledikleri zaman su yükleyebilecekler ve LTB’ye dair tüm ödemelerini gerçekleştirebilecekler.


Ayrıca su faturası, emlak vergisi,reklam borcu, meslek vergisi borcu, kira borcu ve trafik cezaları da LTB Online Mobil uygulama ve www.lefkosabelediyesi.org web sitesinden ödenebilecek.