fbpx
LBO Çocuk ve Gençlik Korosu dönemi muhteşem bir konserle kapattı
2 July 2022
LTB Bayram sürecinde de yurttaşlara hizmet vermeye devam edecek
7 July 2022

Zahra ve Tanzimat Sokak Trafik Düzenleme projesinde bölge halkının görüşleri alındı

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Arabahmet bölgesinde yaşanan gelişime bağlı olarak artan trafik yoğunluğunu göz önünde bulundurarak yeni düzenleme için katılımcı süreçlerle çalışmalarını sürdürüyor.

Tanzimat Sokak ve devamındaki Zahra Sokak’ta trafik yoğunluğuna ilişkin Başkan Harmancı ve LTB yönetimi tarafından daha önce iki kez bölge sakinlerinin katılımı ile bir toplantı gerçekleştirilmişti. Toplantıda alınan görüş ve önerilerle birlikte bölgedeki trafik akışının rahatlatması ve park sıkıntısını gidermesi için Lefkoşa Master Plana uygun şekilde ve uzmanların görüşleri de alınarak hazırlanan proje, bölge sakinleri ile paylaşıldı.

Arabahmet Kültür Evi’nde yapılan toplantıda LTB Başkanı Mehmet Harmancı bölge halkının huzuru ve güvenliğinin ön planda tutularak bir çalışma yapıldığını, her türlü detaya önem verildiğini aktararak, gelinen aşamada bölge sakinlerinin gelen görüş ve önerilere göre çalışmaya son halini vereceklerini aktardı.

Bölge sakinlerinin projeye ilişkin sorularını cevaplayan ve önerilerini de alan Başkan Harmancı, gerekli tüm çalışmaların tamamlanmasının ardından trafik düzenlemesinin uygulamaya konacağını söyledi.

 

Facebook Yorumları
Supportscreen tag