fbpx
LBO Çocuk ve Gençlik Korosu’ndan Yeni Yıl Konseri
21 Ocak 2020
LTB ekipleri halk sağlığına uygunsuz 47 kilo pastırmayı müsadere etti
23 Ocak 2020

Yeşilyurt Özel Eğitim ve LTB El Ele Kreşi çocuklarından keyifli buluşma

 

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) El Ele Kreşi, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi’ni ağırladı. LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve LTB Engellemeyen Lefkoşa Komisyonu Koordinatörü Çelen Çağansoy’un da katıldığı buluşmada LTB Elele Kreşi’ndeki çocuklar ile Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi’nin öğrencileri hem birlikte sohbet ettiler ve oyunlar oynadılar hem de karşılıklı birbirlerine hediyeler verdiler.

Çocuklar birarada olmanın güzelliğini yaşadılar
LTB Başkanı Mehmet Harmancı her daim LTB ile birlikte olan ve dayanışma gösteren Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi’ne ve Esma Hocanım nezdinde tüm yaratıcı ekibine çok teşekkür ederek kreş ile merkezdeki öğrencileri biraraya getirerek kaynaştıran ve çocuklara birarada olmanın güzelliğini yaşatan yöneticilerin çok değerli bir buluşmaya imza attıklarını kaydetti.
LTB Başkanı Harmancı: “Esma hocanımı hep içimizden biri olarak görüyoruz. Çalışmalarımızı mümkün olduğunca ortaklaştıracağız. El ele verdikçe, ortak akılla ve enerjimizle güzel şeyleri beraber başaracağız.
İneci: “Hem çocuklarımız kaynaştı,sosyalleşti hem de atkılarımızı miniklere verdik”
Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi sorumlu öğretmeni Esma İneci ise kişilik olarak örnek aldıkları ve yaptıkları işler ile takdir ettikleri Başkan Mehmet Harmancı’nın çocukların buluşmasına katılmasından büyük mutluluk duyduklarını kaydederek kendilerine her zaman çok iyi evsahipliği yapan LTB’ye çok teşekkür ettiler. Atölyelerinde ördükleri atkıları bu kez LTB Elele Kreşi’ndeki çocuklara vermek istediklerini kaydeden İneci, hem LTB’nin attığı bu önemli adımı desteklemek hem de çocuklarımızın buluşmasına, kaynaşmasına, güzel saatler geçirerek sosyalleşmesine güzel bir katkı sunmak istediklerini belirtti.

Lefkoşa Gezi Treni ile gezdiler,Paylaşım Mutfağı’nda yemek yediler
Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi öğrencileri Lefkoşa gezisi sırasında LTB Elele Kreşi’nden sonra sırasıyla Dr.Fazıl Küçük Müzesi, Bandabuliya ve LTB Paylaşım Mutfağı’nı ziyaret ettiler. Lefkoşa Gezi Treni ile Surlariçi’nde tur da atan öğrenciler öğlen yemeğini de Paylaşım Mutfağı’nda yediler. Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi öğrencileri Paylaşım Mutfağı’na makarna katkısı da yaptılar.

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Supportscreen tag