fbpx
LTB’de İş Sağlığı ve Güvenliği için Çalışmalar Devam Ediyor
1 Mart 2019
LTB ile YUDER iş birliği yapacak
2 Mart 2019

Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi öğrencilerinden örnek davranış

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi öğrenci ve öğretmenlerini kabul etti.

Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi Sorumlu öğretmeni Esma İneci ziyarette okul öğrenci ve öğretmenlerinin LTB Kadın Sığınma Evi’nde kalmakta olan kadın ve çocuklar için örmüş olduğu atkıları LTB Başkanı Harmancı’ya takdim etti.

İneci
Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi Sorumlu öğretmeni Esma İneci ziyarette yaptığı konuşmada, LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın çalışmalarını takdir ettiklerini belirterek, kendilerini kabul etmesinden dolayı teşekkür etti.

Türkiye’de görüp örnek aldıkları yürüyen tezgah projesini Kuzey Kıbrıs’ta ilk kez uygulayan okullardan biri olduklarına vurgu yapan İneci, atkıları yoğurt kabı ile dil çubuğu malzemesini kullanarak kendilerinin yaptığını tezgahlarda ördüklerini söyledi.

İneci, okullarına sürekli yardım yapıldığını, bunun üzerine okul olarak kendilerinin de birilerini mutlu etmek amacı ile atkı ördüklerini söyledi. İneci, LTB Meclis Üyesi aynı zamanda Engellemeyen Lefkoşa Komisyonu Başkanı Çelen Çağansoy ile aldıkları ortak karar sonucunda atkıları LTB Kadın Sığınma Evi’nde kalan kadın ve çocuklara verme kararı aldıklarını da belirtti.

İneci konuşmasının sonunda Başkan Harmancı için ördükleri atkıyı da takdim etti.

LTB Başkanı Harmancı
LTB Başkanı Mehmet Harmancı ise kabulde yaptığı konuşmada duyarlı davranışlarından ötürü Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi Sorumlu öğretmeni Esma İneci, okul öğretmenleri ile öğrencilerine teşekkür etti.

“Bende dahil olmak üzere, eminim ki hem çocuklarımız hem de kadınlarımız bu atkıları gururla takacaklar. Bu hediyelerin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeni ile de ayrı bir önemi, ayrı bir mesajı olacaktır.” diyen Başkan Harmancı bu tür katkıların kendilerine cesaret ve umut verdiği belirtti.Facebook Yorumları
Supportscreen tag