fbpx
Mustafa Çelik’in ismi Hamitköy’de yaşayacak
2 Aralık 2015
LTB’den engelleri kaldıran gece
4 Aralık 2015

Üç projede sona yaklaşıldı

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı ihalesi tamamlanan, Hamitköy Dr.Fazıl Küçük İlkokulu İstinat Duvarı, Tuvalet Yapımı ve Çevre Düzenlemesi Projesi, Haspolat Mezarlığı İyleştirme Projesi ve LTB Mezarlığı Çiçek Satış Dükkanları Projesi çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı.

Hedef altyapı sorunları çözülmüş İlkokul

LTB, uzun zamandır birçok altyapı eksikliği bulunan Dr.Fazıl Küçük İlkokulu’nda, istinat duvarı, tuvalet yapımı ve çevre düzenlemesi çalışmaları yapıyor. TC Yardım Heyeti tarafından finanse edilen ve Neser İnşaat Şirketi tarafından yapımı gerçekleştirilen proje çalışmaları 10 Şubat’ta tamamlanacak. İçerisinde engelliler tuvaletinin de bulunduğu 360 metrekarelik tuvalet-kantin-depo binası, mevcut bahçe duvarının tadilatı ile ek bahçe duvarı yapımı,asfalt otopark yapımı, ön bahçenin parke kaplaması gibi işleri içeren ihale sonuçlandığında Hamitköy İlkokulu’nun acil ve temel altyapı sorunları da çözülmüş olacak.

Üç  projede sona yaklaşıldı2

Haspolat Mezarlığı’nda çalışmalar tamamlanmak üzere

Kısa süre önce ihalesi tamamlanan “Haspolat Mezarlığı İyileştirme Projesi” kapsamında yapılan çalışmalarda son aşamaya gelindi. Proje kapsamında mezarlığa sarı taş duvar inşa edilirken mezarlıktaki toprak yol da asfaltlandı. Wide City Construction Development Ltd’nin yapmını üstlendiği projeyi Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti finanse etti.

Üç  projede sona yaklaşıldı4

Yeni çiçek satış dükkanları inşa edildi

Lefkoşa Mezarlığı’nda çiçek alımı sırasında yaşanan trafik sıkışıklığının önüne geçmek amacıyla LTB’nin kendi öz kaynakları ile gerçekleştirdiği “Lefkoşa Mezarlığı Çiçek Satış Dükkanları Projesi”nde de son aşamaya gelindi. LTB ile Wide City Construction Development Ltd’nin yapımını üstlendiği proje kapsamında Yakın Doğu Bulvarı üzerinde bulunan cep otoparkının içine yeni çiçek satış dükkanları inşa edildi.

Üç  projede sona yaklaşıldı3

Facebook Yorumları
Supportscreen tag