Sırada sahiplendirme var

Toplumun her sesi dinlenecek
28 Mart 2016
Harmancı engelli derneklerini ziyaretinde hedef belirledi “Geçici bakım merkezi”
29 Mart 2016

Sırada sahiplendirme var

Ülkemizdeki en önemli hassasiyetlerden birisi olan hayvan hakları konusunda kararlı bir duruş sergileyen Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), bu bakış açısına uygun adımlar atmaya devam ediyor.

Bir süre önce Kıbrıs Türk Veterinerler Birliği ile imzalanan protokol sonrasında başlanan ve şu ana kadar 34’ü bulan köpek kısırlaştırmalarını sürdüren LTB, önceki gün de hayvan severlerin de talebi kapsamında duyarlı bir adım attı.

TESLIM 4 (1)

 

Kısırlaştırıldıktan sonra Metehan bölgesine bırakılan 2 köpeğin Güney Kıbrıs’a geçtiği ve bir barınakta uyutulmasının beklendiği bilgisi üzerine harekete geçen LTB, Lefkoşa Rum Belediyesi ile temas kurdu.

 

Lefkoşa Rum Belediyesi ekiplerinden teslim alındı

Güney Kıbrıs’ta sahipsiz köpeklerin belli bir sürenin dolması sonrasında uyutulması nedeni ile 2 köpeğin teslimi dün itibarı ile sağlanırken, köpekleri Halk Sağlığı Şubesi’ne bağlı Çevre ve İlaçlama Birimi personelleri, Veteriner Dairesi’nden yetkililerin eşliğinde teslim aldı.

Lefkoşa Barınağı’na götürülen köpekleri sahiplenmek isteyenlere de çağrıda bulunulurken, ilgilenenlerin LTB Halk Sağlığı Şubesi’ne başvurabileceği açıklandı.

TESLIM 1 (1)

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi