fbpx
Özel gereksinimli çocuklar Marmara Parkı’na fidan dikti
4 Mart 2016
“Ev” kapılarını tiyatroseverlere açtı
7 Mart 2016

‘Şiddete Karşı Diren’işin simgesi olacak

Kadından Yaşama Destek Derneği (KAYAD), Kıbrıs Türk Barolar Birliği ve Evrensel Özel Eğitim ve Psikolojik Şiddetler Derneği (GAPSA) tarafından yürütülen “Şiddete Karşı Diren Projesi” kapsamında oluşturulan ‘Şiddete Karşı Diren Çemberi’ne anıt dikilmesi için yarışma düzenlendi.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin işbirliğinde düzenlenen “Şiddete Karşı Diren Anıtı” yarışması için sunulan projeler bugün yapılan toplantıda değerlendirildi.

Ödül ve anıt inşası sponsorluğunu Telsim’in üstlendiği ve Kemal Şemiler Caddesi Çemberi’ne yerleştirilecek anıt için toplam 4 proje sunulurken, yarışmanın sonuçları 8 Mart Salı Günü Vakıflar İdaresi İnşaat Şube Müdürlüğü Eğitim Salonu’nda saat 11.00’de açıklanacak.

foto 1 (2)-min

Jüri değerlendirmesini yaptı

Proje değerlendirilmesi için oluşturulan jüri LTB Başkanı Mehmet Harmancı, KAYAD Yönetim Kurulu Başkanı Meral Akıncı, Avrupa Birliği Sivil Toplum Bölüm Yöneticisi Chorlotte Goyon, Telsim-Vodafone Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ile Teknik İşler ve Kentsel Tasarım Komisyonu Başkanı Onur Olguner’den oluştu. Danışman jüri üyeliğini ise LTB Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komite Başkanı Mine Atlı ile LTB Kültür Sanat ve Sosyal İşler Komite Başkanı Fatma Miralay üstlendi.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag