Şehit Tuncer İlkokulu Öğrencilerinden LTB Paylaşım Mutfağı’na katkı

LTB 102 İş Yerini Denetledi
26 Ocak 2018
LTB Lefkoşalıların sağlığı için denetimlere aralıksız devam ediyor: 104 İş yeri Denetlendi
1 Şubat 2018

Şehit Tuncer İlkokulu Öğrencilerinden LTB Paylaşım Mutfağı’na katkı

Ülkemizin en önemli sosyal dayanışma örnekleri arasında yer alan LTB Paylaşım Mutfağı’na bir destek de Şehit Tuncer İlkokulu öğrencilerinden geldi.

sosyal sorumluluk bilincinin küçük yaşlarda aşılanması ve farkındalık yaratmak amacı ile öğretmenlerinin başlatığı yardım kampanyasına destek veren  Şht. Tuncer İlkokulu öğrencileri evlerinden getirdikleri gıda maddelerini LTB Paylaşım Mutfağı çalışanlarına teslim etti.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı’da örnek davranışlarından ötürü okuldan bir gurup öğrenci ile öğretmenlerini LTB’de ağrılayarak, öğrencileri Paylaşım Mutfağı ile ilgili bilgilendirdi.

Başkan Harmancı çocukların ziyaretinde yaptığı konuşmada ihtiyaçlı 147 bireyin günde 1 öğün yemek ihtiyacını karşılayan LTB Paylaşım Mutfağı’nın farklı kesimlerinden aldığı destek ile daha da büyüdüğüne dikkat çekti.

Başkan Harmancı hiç kimsenin aç uyumaması düşüncesi ile yola çıktıklarını, bununla birlikte esas olanın böyle bir mutfağa kimsenin ihtiyaç duymadığı, mutfağın hizmetlerinin çoğaldığı değil azaldığı günlerin gelmesi temennisinde bulundu.

İmkanlar çerçevesinde ihtiyaçlı tüm insanlara yardımcı olmaya çalıştıklarını belirten Başkan Harmancı gelir dağılımın adil olduğu, herkesin daha mutlu olduğuğu bir ülkede ve şehirde yaşamayı hak ettiğini vurguladı.

Başkan Harmancı ayrıca gelişim çağında ki çocuklara empati kurmayı ve duyarlı olmayı öğreten öğretmenleri de tebrik ederek bu durumun gelecek için umut verdiğini  sözlerine ekledi

Okul Müdürü’nden Başkan Harmancı’ya Teşekkür

Şehit Tuncer İlkokulu Müdürü Uğur Çınar’da konuşmasında ihtiyaçlı bireylere hizmet veren ve tamamen gönüllülük esasına dayalı Paylaşım Mutfağı’nı hayata geçirdikleri için LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya teşekkür etti.

 

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi