Satrançcılar, Dr.Bodamyalızade anısına mücadele etti

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Dolu Dizgin Gidiyor
21 Şubat 2014
portre
SOS Annesi Sertdemir’den Fellahoğlu’na teşekkür ziyareti
27 Şubat 2014

Satrançcılar, Dr.Bodamyalızade anısına mücadele etti

strnc

strnc

 

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) Spor Kulübü’nün merhum Lefkoşa Belediye Başkanları anısına düzenlediği 7 turluk anı satranç turnuvasının beşinci ayağı 21 Şubat Cuma gecesi Lefkoşa Satranç Derneği’nde gerçekleşti. LTB Spor Kulübü ile Lefkoşa Satranç Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri turnuvanın beşinci ayağı 1969-76 yıllarında başkanlık yapan merhum başkanlardan Dr. Ziver Bodamyalızade anısına oynandı.

Geceye, LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu’nun yanı sıra LTB Spor Kulübü Başkanı Akın Aktunç, LTB Spor Kulübü yönetim kurulu üyesi Yücel Hatay ile Dr. Ziver Bodamyalızade’nın oğlu Ekrem Bodamyalıza de katıldı.

Fellahoğlu: “Başkanları satranç anı turnuvası ile anıyoruz”                                             

LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu gecede yaptığı konuşmada, 1958 yılında kurulan LTB’nin eski merhum başkanlarını satranç turnuvası ile anmak istedikleri ve bu amaçla bir anı satranç turnuvası düzenlediklerini kaydeden Fellahoğlu LTB’nin daha güzel günlere kavuşması için elinden gelini yaptığını söyledi. Fellahoğlu ayrıca, Lefkoşa Spor Kulubü’nün yeniden faaliyete geçmesinde çaba gösteren LTB Spor Kulübü Başkanı Akın Aktunç ile kulüp üyesi Yücel Hayat’a katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Bodamyalızada: “ Babam birçok spor kulübünün kurulmasına önayak olan bir yöneticiydi”

Ekrem Bodamyalıza ise yaptığı konuşmada babası adına böyle bir gece düzenlendiği için teşekkürlerini dile getirerek, babasının spora çok değer verdiğini, yaşamı boyunca spor kulüplerinin kurulmasına ön ayak olduğunu söyledi. Ziver Bodamyalızade’nin futbol, satranç, bulmaca severi olduğunu anlatan Ekrem Bodamyalızade, bu yüzden gecenin kendisi için ayrı bir anlam ifade ettiğini söyledi.

Gecede son sözü alan Eski Belediye çalışanlarından Üstün İmsel de kendi özel arşivinden katılımcılara Dr.Ziver Bodamyalızade ile ilgili bilgiler aktardı.

6.tur 28 Şubat’ta

Turnuvanın altıncı turunun 28 Şubat Cuma günü Lefkoşa Santranç Derneği’nde saat 19.00 da gerçekleştirilecek.

(NOT: 36 kişinin mücadele ettiği Turnuvanın beşinci tur sonuçları ile altıncı tur eşleşmeleri ekte sunulmuştur.)

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi