fbpx
ermu
Lefkoşa’nın sınır bölgesindeki Ermu Pasajı’ndaki yılların kanalizasyon problemi giderildi
28 Kasım 2013
LTB, Taşkınköy’de iki günde 60 kamyon çöp ve moloz topladı
28 Kasım 2013

Sanayi Bölgesi-dere arasında 14 yıldır temizlenmeyen menhol da açıldı

tanker

tanker

 

Yağmur suyu dranaj hatları temizleniyor

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) özellikle yoğun yağışlarda tıkanan yağmur suyu drenaj hatlarının temizliğine devam ediyor. Tüm yıl boyunca sürdürülen temizlik çalışmalarında Altyapı Şubesi’ne bağlı ekipler belli bir program çerçevesinde Lefkoşa’nın tüm ana ve ara yollarındaki yağmur suyu drenaj hatlarını temizliyorlar. Kırık mazgalları da değiştiren ekipler mazgallardan bol miktarda toprak,çöp ve yiyecek poşeti çıkarıyor. Özellikle sigara izmaritlerinin fazlalığıyla dikkat çeken mazgalları önce boşaltan Altyapı Şubesi ekipleri daha sonra da basınçlı su ile kanalı açıyorlar.
Dranaj hatlarını çöp gibi kullanmayalım
Vatandaşlara ve dükkan sahiplerine de drenaj hatlarına gereksiz moloz ve atıkların dökülmemesi konusunda uyarı yapan LTB Altyapı Şubesi, özellikle drenaj hatlarından çıkan yiyecek poşetleri ve sigara izmaritlerine dikkat çekerek, herkesin yağmur suyu drenaj hatlarını çöp gibi kullanmamaları konusunda daha fazla duyarlı olması gerektiğine vurgu yaptı.  
Sanayi Bölgesi-dere arasındaki menholden büyük taşlar çıktı
Sanayi Bölgesi’nde neredeyse her yağmur sonrasında sıkıntı yaşanan Doktoroğlu Konfeksiyon’un bulunduğu bölgede bulunan yağmur suyu drenaj hattı da temizlendi. LTB 14 yıldır temizlenmeyen menholleri özelden hizmet alarak temizledi. Yağmur sularının birikerek işyerlerine zarar verdiği bölgedeki menhol ve rogarlar jet aracının müdahalesi ve gereken yerlerde elle müdahale ile açılarak yağmur sularının dereye rahatça akması sağlanıyor. Doktoroğlu ile dere arasındaki anayol üzerindeki hattın açıldığı çalışmada menhol içerisinden büyük taşlar da dahil birçok irili ufaklı çöp ve katı atık çıkarıldı.
Çalışmaları yerinde inceleyen LTB Altyapı Şubesi yetkilileri Lefkoşa’nın yağmur suyu drenajı anlamında en çok sorunlu bölgelerinden olan ve tüm Sanayi Bölgesi’nin yağmur sularının biriktiği bu alana yaptıkları müdahale ile bu hattın çalışmasını sağlayacak.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag