Şampiyonlar miniklerde İlgililer, küçüklerde Tumburi ve yıldızlarda Yıldırım oldu

LTB Gençlik ve Spor Festivali satranç turnuvasıyla başladı
5 Mayıs 2018
LTB Spor Kulübü Sporcusu Fezile Işık uluslararası triatlon yarışında 3.olarak podyuma çıktı
7 Mayıs 2018

Şampiyonlar miniklerde İlgililer, küçüklerde Tumburi ve yıldızlarda Yıldırım oldu

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)Gençlik ve Spor Festivali’nin açılış etkinliği olan Satranç Turnuvası dün (5 Mayıs Cumartesi) gerçekleştirildi. Lefkoşa Satranç Derneği(LSD) organizasyonu ve LTB ile LTB Spor Kulübü sponsorluğunda gerçekleştirilen ve Minikler,Yıldızlar ve Küçükler olmak üzere İsviçre Sistemine gore 3 kategoride düzenlenen turnuva ödül töreni ile sona ererken LTB Asbaşkanı ve LTB Spor Kulübü Asbaşkanı Akın Aktunç ile LTB Meclis üyesi ve Spor Kulübü yöneticisi Bülent Çıraklı da törene katılarak dereceye girenlere ödüllerini takdim etti.

 

Kuzey Kıbrıs’ın tüm bölgelerinden 3 kategoride toplam 100 sporcunun katıldığı ve LSD hakemleri tarafından yönetilen turnuvayı Yıldızlar’da Kemal Yıldırım, Küçükler’de Emir Tumburi ve Minikler’de Bertuğ İlgililer 1. tamamladı. LTB’nin düzenlediği satranç turnuvaları içerisindeki rekor katılım sayısı olarak da kayıtlara geçen LTB Gençlik ve Spor Festivali Satranç Turnuvası’nda katılan tüm sporculara katılım belgesi verilirken LSD Eğitim Sorumlusu Haluk Ramon Serhun ve LTB adına organizasyonu yürüten Özkan Bardak belgeleri çocuklara takdim etti.

  

 

 

YILDIZLAR KATEGORİSİ

 

YILDIRIM, KEMAL 4½ Puan KUPA
YALOVALI, GÖRKEM 4 KUPA
BARDAK, TUĞBERK 4 KUPA
BAŞTUĞ, HALİL 4 MADALYA
GENÇ, ALİ MADALYA
KILIÇOĞLU, MERYEM 3 MADALYA
HALİLCİK, HALİL 3 EN İYİ YIDIZ OYUNCU
ÖZ, DEFNE 3 B.ÖZEL ÖDÜLÜ

  

 

KÜÇÜKLER KATEGORİSİ

TUMBURİ, EMİR 5 KUPA
VURANA, TUĞRA 5 KUPA
ULU, YUSUF İHSAN 5 KUPA
İRFANOĞLU, TAMAY 5 MADALYA
MUTLUEL, SARP 4 MADALYA
ÖZDOĞAN, DENİZ 4 MADALYA
LİSANİ, MERTCAN 4 EN İYİ KÜÇÜKLER OYUNCUSU
ÇETİNASLAN, ADA AYSIN 4 ÖZEL ÖDÜL
TÜRKAY, DORUK 4 ÖZEL ÖDÜL
BİNATLILI, VERA BAYAN ÖZEL ÖDÜLÜ

 

MİNİKLER KATEGORİSİ

İLGİLİLER, BERTUĞ 6 KUPA
BOYACIGİL, DORUK 5 KUPA
KÖLE, ARDA 5 KUPA
ÇİKA, DESTİNA 5 MADALYA
BULANCAK, BARAN 5 MADALYA
CABACABA, ALAZ 4 MADALYA
DOLU, DORUK 4 EN İYİ MİNİK OYUNCU
 
 
İLHAN, DEMİR 4 ERKEK YAŞ ÖZEL ÖDÜLÜ
BULUÇ, DEREN 3 BAYAN ÖZEL ÖDÜLÜ
HAYDAR, AYŞE 3 BAYAN YAŞ ÖZEL ÖDÜL

 

Facebook Yorumları
Şikayet Sistemi