Permakültür semineri ve alan uygulaması yapılacak

Çağlayan, Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne evsahipliği yapacak
9 Haziran 2016
Barınak Projesi AB’nin gündeminde
11 Haziran 2016

Permakültür semineri ve alan uygulaması yapılacak

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) ve K.T.M.M.O.B. Peyzaj Mimarları Odası işbirliğinde günümüzün en çok merak uyandıran ilgi alanlarından da biri olan Permakültür konusunda halka yönelik seminer ve alan uygulaması yapılacak. Permakültür uzmanı Prof. Dr. Emily Markides (Maine Uni. USA) tarafından verilecek olan seminer, 13 Haziran 2016 Pazartesi günü saat 17:00’da KTMMOB Seminer Salonu’nda yer alacak.

Doğa koruma, ekoloji ve sürdürülebilir tarıma dikkat çekilecek

LTB ve Peyzaj Mimarları Odası düzenlenecek seminer ve alan uygulaması ile doğa koruma, ekoloji ve sürdürülebilir tarım konusuna dikkat çekerek halkın bilgi sahibi olması ve bilinçlendirilmesine yönelik işbirliği yapıyor. Halk arasında hobi bahçeciliği olarak da yapılabilen Permakültür konusununda katılımcılar her türlü soruyu uzmanlık alanı sürdürülebilir topluluklar, permakültür ve spiritüel gelişim olan Permakültür uzmanı Prof. Dr. Emily Markides’e sorabilecek.

Önce seminer sonra alan uygulaması yapılacak

Seminerden sonra gerekli tüm ön hazırlıklar yapılarak 21 Haziran 2016 Salı günü Taşkınköy Feride Hikmet Sokak’taki yeşil alanda Permakültür alanları oluşturmaya yönelik seminer katılımcılarının ve bölge halkının da katılımı ile arazi çalışması gerçekleştirilecek. LTB Park Bahçeler ve Trafik şubesi ile PMO tarafından yürütülecek olan çalışmada seminerde de sunulan örneklemelerin yer alacağı uygulamalar yapılacak.

Sürdürülebilir tarım ya da permakültür, doğadaki insan yerleşimlerini, doğal ekosistemlerden örneklenen ziraat uygulamaları ve sürdürülebilirlik görüşüne göre uygulayan bir ekolojik tasarım anlayışıdır. Permakültür’ün diğer bir tanımı “sürdürülebilir yerleşimler” tasarlamaktır.

 

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi