Paylaşım Mutfağı

Şehirde yaşayan ayrımsız herkese karşı sorumluluk ve sosyal belediyecilik ilkesiyle hareket eden Lefkoşa Türk Belediyesi, bu anlayış çerçevesinde ihtiyaçlı bireyler ve mültecilere günde 1 öğün yemek sağlayan LTB Paylaşım Mutfağı’nı 13 Mayıs 2016 tarihinde hizmete sundu.

Bandabuliya’da 71 numaralı dükkanda yer alan Paylaşım Mutfağı’nda 4 personel mutfakta yemek pişirilmesinde, 4 personel dağıtımda destek vermekte ve 2 personel de yönetiminde görev almaktadır.

Paylaşmak El Ele Vermek ve Güzel Şeyleri Birlikte Başarabilmektir

Paylaşım Mutfağı, sadece yemek yapan bir yer olmanın ötesinde, şehirde yaşayanların paylaşma, yardımlaşma ve dayanışmanın ülkedeki en büyük ve somut örneklerinden olurken aynı zamanda hizmet verdiği alanda farklı iş birliklerini de yaratmıştır. Bu çerçevede Lefkoşa’daki bir üniversite ile yapılan iş birliği kapsamında okul öğrencileri haftanın bir günü Paylaşım Mutfağı’na giderek yemeklerin hazırlanmasına yardımcı olurken,  LTB Paylaşım Mutfağı personelleri de üniversiteye giderek başta diyet menüler olmak üzere, mutfak sanatları üzerine eğitim alıyorlar.

1200

Yaşlılar Birimi üyelerine yemek

50

Dünya Mülteciler gününde için yemek

300

Surlariçinde ikamet eden ihtiyaçlı yetişkin ve çocuğa yemek

170

Uluslararası Halk Dansları festivalinde ülkemize gelen yabancı ekipler ile yerli ekiplere yemek.

0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi