fbpx
Harmancı “Surlariçi’ne özel önem veriyoruz”
16 Eylül 2015
18 Eylül 2015
18 Eylül 2015

“Otomobilsiz Yaşam Günü” etkinliği yapılıyor

Avrupa Komisyonu 2015 Avrupa Hareketlilik Haftası AB Bilgi Merkezi öncülüğünde, Lefkoşa Türk Belediyesi ve bazı sivil toplum örgütlerinin desteğiyle çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Bu çerçevede 19 Eylül 2015, Cumartesi günü, Lefkoşa Surlariçi Atatürk Meydanı’nda, 10:00- 14:00 saatleri arasında “Otomobilsiz Yaşam Günü” etkinliği gerçekleştirilecek. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik kapsamında bisiklet, yürüyüş turları, LTB Orkestrası Latin Pop konseri, hazine avı ve bilgi standları yer alacak.

Etkinlik nedeni ile Lefkoşa Surlariçi Bölgesinde 09:00- 14:30 saatleri arasında Girne Kapısı’ndan Bandabulya’ya kadar olan yol araç trafiğine kapatılacak( Girne Caddesi, Asmaaltı Sokak ve Arasta Sokak). Belirtilen saatlerde, Surlariçi Bölgesine araçlarla giriş ve çıkışlar, Çağlayan tarafından (Anibal Önü) ve Arabahmet bölgesinden sağlanacak. Ayrıca, bazı tek yollar zabıtaların kontrolünde trafiğe açılacak ve Büyükhan’ın olduğu yere kadar araçlarla giriş sağlanabilecek.

Bunun yanısıra, 21 Eylül 2015 tarihinde “Avrupa Birliği’nde ve Kıbrıs Türk toplumunda sürdürülebilir Ulaşım ve Hareketlilik” konulu panel, Lefkoşa Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nda, 10:30- 12:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinliklere tüm halkımız davetlidir.

Otomobilsiz Yaşam Günü Otomobilsiz Yaşam Günü Program

 

Facebook Yorumları
Supportscreen tag