Marmara Bölgesi’ne Yeni Köprü için LTB’de İmzalar Atıldı

15. Kıbrıs Tiyatro Festivali Teknoloji ve İletişim Sponsoru Telsim
18 Temmuz 2017
“LTB Ülkedeki İyi Yönetimin Örneği oldu”
21 Temmuz 2017

Marmara Bölgesi’ne Yeni Köprü için LTB’de İmzalar Atıldı

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB)şehir içi trafik güvenliğini sağlarken aynı zamanda trafiği rahatlatmak ve akışkanlığı sağlamak amacıyla attığı adımlara bir yenisini daha ekleyerek Gelibolu ve Marmara bölgelerini birbirine bağlayacak yeni bir köprü inşaatına başlıyor. LTB ile Sütcüoğlu Limited arasında bugün(19 Temmuz Çarşamba) imzalanan “Gelibolu Bölgesi-Marmara Bölgesi Bağlantı Yolu ve Köprü Yapımı Projesi” ihale sözleşmesine LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile Sütcüoğlu Limited Direktörü Derviş Sütcüoğlu imza koydu. 120 günde tamamlanacak olan yeni köprü ile Marmara Bölgesi 1.Sokak ile Gelibolu Bölgesi 12.Sokak’ın birleştiği noktada dere üzerini genişliği 12 metre, 2 gözlü (her bir gözün temiz açıklığı 9 metre eninde) ve yüksekliği 3,65 metre olan bir köprü inşa edilirken bağlantı yolları da yapılacak. Köprü yapımı çalışmalarına önümüzdeki hafta başlanacak.

Harmancı: “Bölge trafiği rahatlayacak ve trafik akışkanlığı sağlanacak”
İhale imza töreninde konuşma yapan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, özellikle bakanlıkların ve devlet dairelerin bulunduğu bölgede çok büyük bir trafik yoğunluğu oluştuğunu ve günün belli saatlerinde diğer bölgelerden gelen sürücülerin de geçiş yolu olarak bu bölgeyi kullanmasıyla trafiğin sıkışma noktasına geldiğini belirterek iki bölgeyi birbirine bağlayan yeni bir köprü yaparak bu trafiği yayıp rahatlatmayı amaçladıklarını kaydetti. Mevcut köprü yanısıra inşasına gelecek hafta başlanacak olan bu ikinci köprü ile trafiğe hem bir rahatlama getirmeyi hem de trafiğin akışkanlığını arttırarak bölgedeki yoğunluğun azaltılmasını amaçladıklarını kaydeden Başkan Harmancı ,trafikte hem rahatlama, hem de güvenliği sağlayacak somut adımlar ve trafik düzenlemelerini yapmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

 

 

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi