fbpx
LTB Spor Kulübü Olağan Genel Kurulu 2 Ağustos’ta
22 Temmuz 2019
LTB’den Kanalizasyon Altyapısı İçin Öz Kaynak Seferberliği
22 Temmuz 2019

LTB’nin Lefkoşa Şarkı Sözü Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini aldı

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından düzenlenen ve Temmuz ayında jüri değerlendirmesiyle sonuçlanan Lefkoşa Şarkı Sözü Yarışması’nda kazananlara ödülleri törenle takdim edildi. LTB Mehmet Vahip Toplantı Salonu’nda 22 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşen ödül töreninde, Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, değerlendirmeyi yapan jüri üyeleri ve diğer yetkililer hazır bulundu.
Başkan Harmancı: “Kültür-sanata dokunmaya devam edeceğiz”
Ödül töreni öncesi basına açıklamalarda bulunan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, kültür-sanatta LTB’nin eski gelenekleri sürdürmek adına yapılan çalışmalara bir yenisinin eklendiğini ve Lefkoşa’nın ruhunu dinleyicilere yansıtabilecek parçalar yaratılmasına olanak sağlamak için şarkı sözü yarışması düzenlendiğini kaydetti.
“71 başvuru yapılan yarışmada objektif ve tarafsız değerlendirmeler yapıldı”
Harmancı 71 başvuruyla güzel bir katılım gerçekleştiğini ve rumuz kullanılarak katılım sağlanan yarışma için objektif ve tarafsız değerlendirmeler yapıldığını belirterek, jüri üyeleri Ender Vangöl, Şevket Öznur, Hüseyin Kırmızı, Cahit Kutrafalı ve Ahmet Okan’a teşekkür etti.
“LTB’nin yol haritasında Lefkoşa Belediye Yayınları’nın tekrardan canlandırmak da var”
LTB’nin yol haritasında Mustafa Akıncı’nın başkanlık döneminde hayata geçen ve sonrasında çeşitli nedenlerle devam ettirilemeyen Lefkoşa Belediye Yayınlarını yeniden canlandırmanın da bulunduğunu söyleyen Harmancı, yarışmanın getirilerinden birinin de bu konunun Komitede tartışılması olacağının altını çizdi.
Dereceye giren sözler LBO tarafından bestelenecek
LTB’nin sadece tiyatro ve müzik değil hayatın her alanını etkilemeye devam edeceğini söyleyen Harmancı, öykü, beste v.b yarışmalarla kültür-sanat hayatına dokunmaya devam edeceklerini, Lefkoşa Belediye Orkestrasının dereceye giren eserlere beste yapacağını belirtti.

Başkan Harmancı, Topçu,Duru ve Karayaprak’a ödüllerini takdim etti
Daha sonra birincilik alan Arzu Arhun Topçu, ikincilik elde eden Nügen Duru ve üçüncü olan Mehmet Karayaprak’a (Nügen Duru – hem 2. hem 3.lük -) ödülleri LTB Başkanı Mehmet Harmancı tarafından verildi. Yarışma jürisinde de bulunan Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği Başkanı Şevket Öznur, LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya ve yarışmada dereceye girenlere kendi kitabı “Öykülerle Kıbrıs Türk Halk Türküleri/Havaları” kitabını takdim etti.

 

 

Facebook Yorumları
Supportscreen tag