fbpx
Seminerde erken tanının önemi vurgulandı
17 Kasım 2016
Harmancı: “Özgür çocuklar, sorgulayan yetişkinlere açılan kapı demektir”
21 Kasım 2016

LTB’den eğitime katkı

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Kasım ayının ikinci Pazartesi günü başlayan Dünya Çocuk Kitapları Haftası nedeniyle Arabahmet İlkokulu’na kitaplık, kitap ve kırtasiye malzemesi bağışında bulundu.

Arabahmet İlkokulu’nun ihtiyacı doğrultusunda oluşturulan kitaplık LTB Başkanı Mehmet Harmancı tarafından okula teslim edildi. Başkan Harmancı Arabahmet İlkokulu’na gerçekleştirdiği ziyarette okul Müdiresi  Ayla Dalgalan ile de görüşerek okul ve okulun ihtiyaçları konusunda daha detaylı bilgi aldı.

2

Başkan Harmancı kitaplık tesliminde, çocuk gelişimine ve eğitime önem veren bir anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek  küçük dokunuşlarla çocuklar için anlamlı katkılar yapmaya çalıştıklarını belirtti.

Kitap okuma alışkanlığının önemine işaret eden Başkan Harmancı, küçük yaşlarda kitap sevgisi ve okuma alışkanlığının kazandırılmasının “sorgulayan, düşünen ve farklı gelişmeleri takip eden bireyler yaratacağını” söyledi.

Başkan  Harmancı ayrıca, ihtiyaçlı çocuklara ve okullara verilmek üzere  LTB bünyesinde  de bir kitaplık oluşturulduğunu anımsatarak  Kasım ayı sonuna kadar tüm yurttaşların  evlerinde olan ve artık kullanmadıkları çocuk kitaplarını belediyeye vermeleri halinde kitaba erişimi kısıtlı olan çocuklara büyük bir katkı yapacaklarını belirterek tüm topluma kitaplarını bağışlama çağrısında bulundu.

5

Facebook Yorumları
Supportscreen tag