LTB’den aşırı sıcaklarda personelini koruyan yeni çalışma saatleri

LTB-muhtarlar görüşmesinde gündem su
5 Ağustos 2016
LTB’nin internetteki yeni yüzü
8 Ağustos 2016

LTB’den aşırı sıcaklarda personelini koruyan yeni çalışma saatleri

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) hafta başından itibaren bölgeyi etkileyecek olan aşırı sıcaklardan dolayı güneşle direk temas eden iş kollarındaki personellerin çalışma saatleriyle ilgili yeni bir düzenlemeye gitti. Yayınlanan bir genelge ile güneşle direk temas eden iş kollarındaki personelere de duyurulan 3 günlük (8-10 Ağustos 2016) geçici düzenlemede çalışma saatleri 06:00-10:30 olarak belirlenirken geriye kalan saatlerde ise bu personellerin gölgede veya dam altı görevlerde çalıştırılması kararlaştırıldı.
Harmancı: “Hizmetler kadar çalışanlarımızın sağlığı da bizim için önemli”
LTB Başkanı Mehmet Harmancı hafta başında 44 C0yi bulacak sıcaklıklar dolayısıyla güneşle direk temas eden iş kollarındaki çalışma saatlerini 3 günlüğüne tadil ettikleri belirterek hizmetlerin sürekliliği kadar çalışan sağlığı ve iş güvenliğinin de kendileri içinn çok önemli olduğunu kaydetti. Başkan Mehmet Harmancı 8-10 Ağustos tarihlerini kapsayacak geçici çalışma düzenlemesinin hava şartlarına göre yine değerlendirileceğini de sözlerine ekledi.

 

 

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi