fbpx
LTB’nin yeşil odaklı kararı sayesinde fidanlar ekiliyor
12 Temmuz 2019
Anyone Who Has A Problem With HideMyAss VPN Needs To Know One Thing
16 Temmuz 2019

LTB’den 5 farklı bölgeye daha Kitap Paylaşım Noktaları

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)tarafından kitap okuma alışkanlığının artırılması ve kitaba erişimi olmayan çocuk ve yetişkinlerin kitaba ulaşabilmelerini sağlamak amacı ile Şubat ayında 8 farklı noktaya yerleştirilen Kitap Paylaşım Noktalarına 5 farklı nokta daha eklendi. İlk  etapta yerleştirilen 8 bölge ve daha sonra yerleştirilen 5 farklı bölgedeki kitap paylaşım noktaları ile şehrin genelindeki kütüphane sayısı 13’e yükseldi.
“Paylaşmak Güzeldir” kampanyasına yoğun kitap bağışı
 “Paylaşmak Güzeldir” kampanyası kapsamında yurttaşların yoğun bağışlarıyla toplanan kitaplar Kütüphaneciler Derneği ile işbirliği içerisinde tasnif ediliyor.Kitap katkısında bulunmak isteyen yurttaşlar kitapları LTB binası zemin katında bulunan Halkla İlişkiler Noktası’na iletebilirler.

Toplamda 13 park,meydan ve veznede Sokak Kütüphaneleri yerleştirildi
LTB bugüne kadar Dr.Fazıl Küçük Parkı, Hamitköy Parkı, Sancaktar Kalebey Parkı, Barış Manço Parkı, Göçmenköy Sanat Parkı,Çağlayan Parkı, Kumsal Parkı ve Marmara Parkı, Samanbahçe bölgesi, Arabahmet Kültür Evi önü, Selimiye Meydanı, LTB Hamitköy Şubesi veznesi ve LTB binası veznesine biri çocuklar ve biri de yetişkinler için toplam ikişer adet kitap paylaşım noktası yerleştirdi.

 

 

 

Facebook Yorumları
Supportscreen tag