fbpx
8 Günde 3 bin 407 kayıt
7 Kasım 2018
LTB sınırlarında otomatlarda satılan su tüketime uygun
9 Kasım 2018

LTB-YDÜ işbirliğindeki ‘Giymiyorsan Giydir’ kampanyasına güçlü destek

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin ihtiyaçlı bireylere yardımcı olma misyonu çerçevesinde her yıl Yakın Doğu Üniversitesi ile işbirliği içinde düzenlediği ‘Giymiyorsan Giydir’ kampanyası, bu yıl da ihtiyaçlı birçok çocuğa destek oldu.
YDÜ Okul Öncesi Eğitim Merkezi tarafından öğrencilerin ailelerine yazılan yazılar sonrasında okula gönderilen kıyafet, oyuncak ve kırtasiye malzemeleri paketler halinde LTB Gençlik Meclisi’ne teslim edildi. Okul Müdür Muavini Beklem Rıza ve öğretmenlerin katıldığı teslimde LTB Meclis Üyeleri Ender Denktaş Vangöl, Çelen Çağansoy ve Gülay Kaşer de yer aldı.
Paketler, Haspolat Muhtarlığı, Çağlayan Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu ve Dr.Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi’ne teslim edildi.
LTB Gençlik Meclisi Koordinatörü ve Çocuk Hakları Birimi Sorumlusu Münür Öztürk, küçük yaşta paylaşmanın önemini çocukların fark etmesi ve arkadaşları ile sevdiği eşyalarını ve kıyafetlerini paylaşmasının gelecek adına paylaşım içinde bir toplum hedefine katkı koyacağını belirtti. Öztürk, YDÜ’ye de işbirliği ve farkındalık yaratmada ortaya koydukları çaba için teşekkür etti.Facebook Yorumları
Supportscreen tag