fbpx
LTB’nin düzenlediği Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor Maratonu 11 Kasım’da
4 Ekim 2018
LTB Çocuk Kulübü’nden Haspolat’ta Ücretsiz Dans Kursu
5 Ekim 2018

LTB-YDÜ işbirliğinde ücretsiz İngilizce kursları yoğun katılımla başladı

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) işbirliğinde organize edilen ücretsiz İngilizce kursları başladı. Geçtiğimiz yıl Haspolat bölgesini kapsayan işbirliğine bu yıl Surlariçi de eklendi.

Bu kapsamda Haspolat İlkokulu ve Atatürk İlkokulu’nda geçtiğimiz gün başlayan kurslara Haspolat’tan 57, Surlariçi’nden ise 95 çocuk katıldı. YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği tahsili gören son sınıf öğrencilerinin verdiği derslerde temel İngilizce bilgileri, örnekler verilerek ve karşılıklı konuşularak öğrencilere aktarılıyor.

Bu bölgelerde ikamet eden 9-11 yaş aralığındaki çocuklar, 2018-2019 öğretim yılı boyunca okul müfredatlarına uygun olacak şekilde ücretsiz İngilizce kursu alacaklar.

Her hafta Çarşamba günleri düzenlenecek ve öğretim yılı boyunca devam edecek kursların tamamlanmasının ardından bir de müsamere gerçekleştirilecek. Koro ve tiyatronun sunacağı gösterilerle birlikte katılım ve başarı belgeleri öğrencilere takdim edilecek.

 

Başkan Harmancı: LTB olarak fırsat eşitsizliğini giderici adımlar atmayı görev addediyoruz

Kursların kendileri adına önemine değinen LTB Başkanı Mehmet Harmancı, fırsat eşitsizliğini giderecek adımlar atmayı belediye olarak görev addettiklerini, bu kapsamda da özellikle Haspolat ve Surlariçi’nde bu açığı belli bir oranda olsa da giderebilecek bir adım attıklarını ifade etti. Başkan Harmancı ayrıca, katılımdaki sayının yüksek olmasının bir diğer sevindirici unsur olduğunu belirtti.

 

 

Facebook Yorumları
Supportscreen tag