fbpx
“Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor”maraton kayıtları başlıyor
6 Ekim 2019
LTB-EMAA Kış Dönemi Kayıtları 8 Ekim’de Başlıyor
7 Ekim 2019

LTB ve LİDER iş birliği protokolü imzaladı

????????????????????????????????????

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile Lefkoşa İzcilik Derneği (LİDER) arasında izciliğin tanıtılmasını ve yaygınlaştırılmasını sağlamak amacı ile iş birliği protokolü imzalandı.
Protokole LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile Lefkoşa İzcilik Derneği Başkanı Bakiye Lord imza koydu.
Hazırlanan protokol, Lefkoşa’da yürütülecek izcilik faaliyetlerine destek olmak, izcilerin sosyal sorumluluk bilincini geliştirip, iş birliği içinde başkent Lefkoşa’ya faydalı olacak etkinlikler düzenlemeyi amaçlamakta.
LTB Başkanı Mehmet Harmancı Lefkoşa İzcilik Derneği ile iş birliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, protokol ile güzel ve verimli çalışmalar yapılacağını söyledi. LTB olarak gerek sportif gerekse de kültürel alanda çocuklara yönelik aktivitelere büyük önem verdiklerini önemle vurgulayan Başkan Harmancı, bu iş birliğinin de tüm paydaşlar açısında fayda sağlayacağını belirtti.
Lefkoşa İzcilik Derneği Başkanı Bakiye Lord, LTB ile işbiliği protololü imzalamaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydedek Başkan Harmancı’ya teşekkür etti.
Dernek olarak amaçlarının izcilik ile çocuk ve gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak olduğunu ifade eden Lord, ülkede izciliğe elverişli birçok alan olduğunu söyledi. Lord, izci gönüllülüğüyle hayat boyu devam eden bir yaşam tarzı yaratmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag