LTB-KTEZO İş Birliği’nde düzenlenen istihdam garantili meslek eğitimi kayıtları 30 Kasım’a uzatıldı

LTB’den 36 Noktaya Bisikleti Kiralama İstasyonu
14 Kasım 2017
LTB’nin iş yeri denetimleri aralıksız olarak sürüyor
18 Kasım 2017

LTB-KTEZO İş Birliği’nde düzenlenen istihdam garantili meslek eğitimi kayıtları 30 Kasım’a uzatıldı

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası(KTEZO) arasında imzalanan meslek edindirmeye yönelik işbirliği protokolü çerçevesinde düzenlenecekistihdam garantili çıraklık ve yetişkin eğitim programı kayıt süresi 30 Kasım 2017 Perşembe günü mesai saati sonuna kadar uzatıldı.
Amaç nitelikli işgücünü arttırmak
Belirli meslek alanlarında çalışan veya iş arayan kişilere nitelik kazandırarak iş bulmak ve mesleki niteliklerini yükseltmek, tüketici haklarına saygı duyarak hareket etmelerini sağlamak amacıyla düzenlenecek eğitim programında “Servis Elemanlığı”, “Pastacılık”, “Baristalık”, “Aşçı Yardımcılığı”, “Kasaplık” ve “Oymacılık” alanlarda eğitimler Taner Akcan Çıraklık ve Yetişkin Eğitim Merkezi’nde verilecek.
15-18 yaş grubundaki öğrencilerin eğitimi ücretsiz olarak verilecek. BM Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından hazırlanan koruma mektubu ile endişe duyulan kişi statüsünde bulunan ve kente sığınan mülteciler, düzenlenecek mesleki eğitimlerden, LTB ve KTEZO’nun her dönem kararlaştıracağı kontenjan kadar, ücretsiz yararlanacak.
Eğitim Bakanlığı’ndan sertifikalı ve istihdam garantili program
LTB-KTEZO işbirliğinde gerçekleşecek kurslardan yetişkinler de belli bir ücreti ödeyerek faydalanabilecek.Kursları tamamlayanlara Milli Eğitim Bakanlığı’ndan akredite sertifika verilecek ve bu programlar istihdam garantili olacak.

 

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi