fbpx
30 Ocak 2014
30 Ocak 2014
fener
KKTC Fenerbahçeliler Derneği’nden Fellahoğlu’na FB forması
31 Ocak 2014

LTB ile YDÜ’den ortak sosyal sorumluluk projesi

kumbara

kumbara

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) işbirliğinde hayata geçirilen Oyuncak, Kitap ve Kıyafet Kumbarası’nın açılışı bugün (30-01-14) gerçekleştirildi.

YDÜ, İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Evrim Çağan ilhan’ın, İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ufuk Altunç danışmanlığında, YDÜ 25. Yıl etkinlikleri kapsamında hazırladığı, Oyuncak, Kitap ve Kıyafet Kumbarası; Lefkoşa Terminal Bölgesi, Gazeteci Kemal Aşık Caddesi’nde yer alacak.

“Hayalleri Biriktiriyoruz’’adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirilen kumbara ile tüketim ve yeniden kullanma, toplumsal paylaşım gibi konularda, toplumsal bakış açısının değiştirilmesi ve dayanışma, yardımlaşma kültürünün pekiştirilmesini amaçlanıyor. Üç metreye, iki metre boyutlarında hazırlanan camlı Oyuncak, Kitap ve Kıyafet Kumbarası’nda toplanan ürünler LTB tarafından belirlenen ihtiyaçlı kişilere dağıtılacak.

LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, kumbara açılışında yaptığı konuşmada, Lefkoşa’da bir ilkin daha gerçekleştirildiğini belirterek, “Oyuncak, Kitap ve Kıyafet Kumbara” uygulamasının YDÜ ile LTB işbirliği sonucunda hayata geçirildiğini söyledi. YDÜ, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Evrim Çağan ilhan’ın hazırlamış olduğu sosyal sorumluluk projesi sonucunda toplanan kitap, oyuncak ve giysilerin LTB öncülüğünde ihtiyaçlı kişilere dağıtılacağının altını çizen Fellahoğlu, bu konuda halkın duyarlı olmasını istedi.

“Umarım halkımız bu projeye duyarlılık gösterir ve kullanmadıkları giysileri veya çocuklarının artık oynamaktan sıkıldığı oyuncakları, bunun yanısıra okumadıkları kitapları bu kutumuza getirip bırakır” diyen Fellahoğlu, başta YDÜ olmak üzere İletişim Fakültesi yetkililerine teşekkür etti.

YDÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Çiftçi, Evrim Çağan ilhan’ın hayalinin bugün gerçekleştiğini belirterek bu anlamda işbirliğinden dolayı LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu’na teşekkür etti.“Dileğim kumbaramızın biran önce dolmasıdır” diyen Çiftçi, halkın bu konuda duyarlı olacağına inanç belirtti.

YDÜ İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ufuk Altunç, Halkla İlişkiler Planlama ve Uygulama dersinde her yıl olduğu gibi bu yılda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdiklerini söyledi.Bu yıl ilk kez dünyada ve Türkiye’de örneği olan kumbara prjesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Altunç, “Amacımız toplumsal paylaşımı geliştirmek ve pekiştirmektir. LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu aracılığı ile projemiz için terminal bölgesi seçildi. Ve LTB işbirliği ile projemizi hayata geçirdik. LTB Başkanı Fellahoğlu’na teşekkür ederiz” dedi.

Projenin yaratıcısı, YDÜ, İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Evrim Çağan İlhan ise yaptığı konuşmada projenin hayata geçmesinde katkı sağlayan LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, LTB Halkla İlişkiler Birimi ile YDÜ yetkililerine teşekkür etti.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag