fbpx
LBO Halk Müziği Korosu dinleyenleri mest etti
4 Temmuz 2019
Lefkoşa İzcilik Derneği’nden LTB Başkanı Harmancı’ya ziyaret
5 Temmuz 2019

LTB Haspolat ve Hamitköy Şubeleri bölge halkına hizmet veriyor

Lefkoşa Türk Belediyesi belediye sınırları içerisinde bulunan Hamitköy ve Haspolat’ta bölge halkının ihtiyaçlarına hızlı şekilde cevap vermek amacı ile iki şubede hizmet veriyor.

Hamitköy’de Orbay Sokak No:13(Hamitköy İlkokulu Arkası)ve Haspolat’ta Barış Caddesi No:12(Haspolat Muhtarlığı yanı) adresinde bulunan LTB şubeleri bölge muhtarlıkları ile koordineli ve yakın işbirliği içerisinde hizmet veriyor.

Her iki şubede de tüm vezne işlemleri(fatura, emlak vergisi ve trafik cezası) ödeme işlemleri, bölge halkının görüş öneri ve şikayetlerinin alınmasını da içeren halkla ilişkiler hizmetleri, zabıta hizmetleri ile LTB etkinliklerine kayıt ve müracaat işlemleri yapılıyor.

Vezneler haftanın 5 günü hizmet veriyor
Her iki şubede de vezneler Pazartesi-Salı-Çarşamba-Cuma günleri 08.00-13.00 saatleri arasında Perşembe günü de 08.00-12.30 ile 13.00-16.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Kitapseverler Hamitköyde Sokak Kütüphanesi’nden kitap alabilecek
LTB tarafından kitap okuma alışkanlığını yayabilmek için Lefkoşa’nın birçok bölgesine yerleştirilen kitap paylaşım noktası, Hamitköy Hizmet Şubesi’nde bölge halkının hizmetine sunuldu. Önümüzdeki günlerde Haspolat Şubesi’ne de kitap okuma noktası yerleştirilecek.

Lefkoşa Kent Gazetesi ücretsiz olarak dağıtılıyor
LTB haberleri ve duyuruların aylık olarak yayınlandığı Lefkoşa Kent Gazetesi de her iki şubede bulunan standlarda ücretsiz olarak yurttaşlara dağıtılıyor.

Özel gereksinimli bireyler için şubelere engelli erişimi imkanı
Her iki bölgede ikamet eden özel gereksinimli bireyler için binaya engelli erişimi sağlayan LTB, özel gereksinimli bireylerin tüm işlemlerinde kendilerine yardımcı oluyor.

 

Facebook Yorumları
Supportscreen tag