LTB Halk Sağlığı Şubesi ekipleri 5 günde 82 iş yerini denetledi

Küçük Kaymaklı Dayanışma Derneği’nden Başkan Harmancı’ya teşekkür
3 Ekim 2017
15.Kıbrıs Tiyatro Festivali “Muallak” ile perdelerini kapattı
4 Ekim 2017

LTB Halk Sağlığı Şubesi ekipleri 5 günde 82 iş yerini denetledi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) belediye sınırları içerisinde faaliyetlerini sürdüren işletmelere yönelik denetimlerine devam ediyor.

LTB Halk Sağlığı Şubesi ekiplerinin 25 Eylül ile 29 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdiği rutin denetimlerde 82  işyeri denetlendi.

Denetimler sonucunda  6 iş yerine iş yeri izni olmadığı için, 1 işyerine sağlık karnesiz personel çalıştırdığı için, 14 iş yerine ise iş yeri izni olmadığı ve sağlık karnesiz personel çalıştırıldığı için ihbarname verilirken; Sabri Erkek Berberi, Elif Yaman Berber Salonu, Narcisse isimli işyerlerine izinsiz ve sağlık karnesiz çalışıldığı için, Hürsen Gıda Deposuna ise çevre kirliliği yaratması ve sağlık karnesiz çalışıldığı için Belediyeler Yasası gereği para cezası kesildi. Hasta hayvan kesimi nedeniyle Veteriner Dairesi tarafından tüm faaliyetleri 6 ay süreli askıya alınmış olan, Taner Seyhan Tic. Ltd. işletmesinde olan Seyhan Kasap bu süreyi kapsayacak şekilde Halk Sağlığı Şubesi tarafından  kapatıldı.

Denetlenen işyerleri niteliklerine göre: 3 Kasap, 1 Deri İşleme Tesisi, 3 Süt Ürünleri İmalathanesi, 1 Piliç Satış Yeri, 2 Kahvehane, 15 Restoran, 5 Kafeterya, 1 Bar, 3 Gıda İmalathanesi, 3 Su Dolum Tesisi, 1 Unlu Mamül Satışı, 12 Market, 2 Gıda Deposu, 1 Bet Ofis, 17 Kuaför ve Berber Salonu, 6 Öğrenci Yurdu, 1 Park Büfesi, 4 Eğitim Merkezi, 1 Petrol İstasyonu

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi