fbpx
Corona Virus (Covid-19) Precautionary Decisions XIII
16 Mayıs 2020
Lefkoşa genelindeki oyun grupları hizmete hazır
21 Mayıs 2020

LTB Gençlik Meclisi: “Atatürk’ün açtığı yoldan tutku ile yürümeye devam edeceğiz”

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tüm gençlerin bayramını kutladı. LTB Gençlik Meclisi üyesi gençler ve LTB Başkanı Mehmet Harmancı güne özel olarak duygu ve düşüncelerini anlatan bir paylaşım yaptı.
LTB Gençlik Meclisi üyesi gençler Lefkoşa’da beraber hazırladıkları projeleri Gençlik Meclisi sayesinde hayata geçirdiklerini söyleyerek lise,sivil toplum,engelsiz ve üniversite olmak üzere 4 masadan oluşan LTB Gençlik Meclisinin 5 yıldır hem yurtiçi hem de yurtdışında Lefkoşa şehrini ve Kuzey Kıbrıs’ı başarıyla temsil ettiklerini belirttiler.

“Atatürk’ün ilke ve inkılapları ile çağdaş vizyonu her daim aklımızdadır”

Geleneksel hale gelen Çorabını Gey da Gel, Engelsiz Sanat Gecesi,Lefkoşa Gençlik Festivali’nin artık şehirdeki yaşamın vazgeçilmez etkinliklerinden olduğunu dile getiren gençler içinden geçilen zor süreçte bu kez 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı farklı bir şekilde kutladıklarını vurguladılar. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları ile çağdaş vizyonunun her daim akıllarında olduğunun altını çizen gençler bunların yaşam felsefelerinin tam merkezinde yer aldığını da ifade ettiler.

LTB Gençlik Meclisi olarak duyarlı,ülkesine ve dünyaya karşı sorumlu, beraberliği, dayanışmayı ve paylaşmayı bilen bir gençlik olarak Atatürk’ün açtığı yoldan tutku ile yürümeye devam edeceklerini de sözlerine eklediler

Başkan Harmancı: “Lefkoşa’da gençlerle birlikte düşünüyoruz, birlikte hareket ediyoruz ve ortak aklı birlikte buluyoruz”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı ise 2020 yılı başladığı günden beri son derece zorlu bir dönem geçirdiklerini ve önce pandemi sonra ise çevre felaketleri ve yangınlar ile karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek Mustafa Kemal Atatürk’ün her zorluğa karşı akıl ve bilimi işaret ettiğini vurguladı. Atatürk’ün yine gençliğin bu yoldaki önemine vurgu yaptığını hatırlatan Başkan Harmancı, LTB olarak Lefkoşa’da gençlerle birlikte düşündüklerini, gençlerle birlikte hareket ettiklerini ve ortak aklı hep birlikte bulduklarını da sözlerine ekledi.

 

Facebook Yorumları
Supportscreen tag