fbpx
Lefkoşalı Çocuklar, Taşkent Doğa Parkı’nda yaban hayatını tanıdı
30 Temmuz 2019
LTB Halk ve Çevre Sağlığı Şubesi denetimleri sürüyor
6 Ağustos 2019

LTB-EMAA kurslarında çocuklar birlikte üretmenin keyfini yaşadı

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile Akdeniz Avrupa Sanat Derneği(EMAA)’nin ortaklaşa düzenlediği 2019 Bahar dönemi “Çocuk Atölyesi” kurs sergisi Başkent Sanat Merkezi’nde açıldı. Açılışta müzisyen Bikem Tunar da bir dinleti sunarken Çocuk Atölyesi’ne üye çocuklar sergiyi aileleriyle beraber gezdiler.
LTB Başkanı Mehmet Harmancı, EMAA eski Başkanı Zehra Şonya ve eğitmenler Bahire Deniz ile Ozan Özgenler’in de katıldığı kurs sergisinde hem çocuklar hem veliler hem de kurs öğretmenleri keyifli dakikalar geçirdi. Kursun sonunda çocuklara belgeleri de takdim edildi.

Eğitmen Ozan Özgenler, LTB ile EMMA’nın sürdürdüğü işbirliği sonucundaki “Çocuk Atölyesi” kurslarına katılan çocukların gözlerine baktığında aynı heyecanı, doğru şeyler yaptıklarını ve güzel bir yolda ilerlediklerinin ışığını aldığını söyleyerek LTB’ye çok teşekkür etti.

Şonya: “LTB ile EMAA ilişkileri Başkan Harmancı ile başka bir yola girdi”
Törene katılamayan Başkan Gökçe Keçeci adına söz alan EMAA eski Başkanı Zehra Şonya sanatın küçük yaşta başlayan bir eğitim sistemi içinden geçmesi gerektiğine inandıkları için miniklere çok büyük önem verdiklerini söyleyerek sanatla çocuğun ilişkisini güçlendirdikleri için tüm velilere teşekkür etti.17 yıldır Lefkoşada hizmet veren bir dernek olarak LTB ile ilişkilerinin Başkan Mehmet Harmancı ile başka bir yola girdiğini ve belediye ile yakaladıkları ortak vizyon ve dil sayesinde başarılı çalışmalara imza attıklarını ifade eden Şonya, Başkan Harmancı’ya teşekkür etti.

Şonya: “ LTB-EMAA ortaklığında Lefkoşaya bir heykel parkı kazandırmak istiyoruz”
Şonya, “AB hibesiyle “Herkes İçin Sanat” projemiz var. LTB ile bu ortaklığı ilerleterek sürdüreceğiz ve Lefkoşa’ya bir heykel parkı kazandıracağız. 1,5 yıl sonra Başkan Harmancı ile birlikte bir de heykel parkı açılışı yapma hayalimiz vardır” dedi.
Başkan Harmancı: “Sonbaharda kreşi, kışta ise Engelsiz Ev’i açacağız”
LTB Başkanı Mehmet Harmancı LTB-EMAA birlikteliğinin 4. yılına girdiğini söyleyerek gurur dolu 4 yıl yaşadıklarını kaydetti. Her iki tarafın da keyif ve verim aldığı bu birliktelikte yaratılan alanın her geçen yıl genişlediğini belirten Başkan Harmancı, “Biz bu alanı çocuğun, sanatın, farklı aktivitelerin merkezi haline getirmek istiyoruz. EMAA karşısındaki binaya sonbaharda kreşimizi, yan taraftaki binaya da kışta Engelli Rehabilitasyon Merkezimizi açacağız. Sanatla bütünleştireceğimiz tüm bu yerlerin merkezinde de EMAA olacak” dedi.

“Demokrasi Heykelini monte edeceğimiz meydanı Eylül’de hizmete sunacağız”
Başkan Harmancı, sanatçı Zehra Şonya ile yürüttükleri Demokrasi Heykeli projesini Eylül ayında uygulayıp Lefkoşa’nın bir meydanını bu heykel ile insanların hizmetine sunacaklarını müjdesini de verdi.
Konuşmasının sonunda “İyi ki bu birliktelik var” diyerek çocukların her yıl çok başarılı ve farklı eserlerle karşılarına çıktığını belirten Başkan Harmancı hem tüm çocukları tebrik etti hem de dernek yetkililerine ve öğretmenlere teşekkür etti

Facebook Yorumları
Supportscreen tag