LTB’de oluşturulan Komiteler toplantılarını sürdürüyor

ltblogo
13 Kasım Çarşamba günü Bedesten’de bilgilendirme toplantısı yapılacak
11 Kasım 2013
bisiklet
LTB Spor Kulübü yeniden faaliyete geçiyor
19 Kasım 2013

LTB’de oluşturulan Komiteler toplantılarını sürdürüyor

kasımGeniş katılımlı “Dere Islahı” toplantısı

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından oluşturulan ve trafik,altyapı, çevre,yayalaştırma, iş güvenliği, bisiklet yolları gibi konularda ilgili sivil toplum örgütleri, dernek ve odalar, daireler,kurum ve kuruluşlarların katılımıyla sorunlara ortak çözümler üretmek amacını taşıyan çeşitli komiteler toplantılarını aralıksız olarak sürdürüyor. En çok toplantı düzenleyen komitelerden biri olan LTB Çevre ve Halk Sağlığı Komitesi son yaptığı toplantıda “Dere Islahı” konusunu değerlendirdi.
Deredeki doğal yaşama hassasiyet gösteren çözüm
Çevre ve Halk Sağlığı Komitesi ile Çevre, İlaçlama ve Mezbaha Şubesi’nin organize ettiği “Dere Islahı” ile ilgili ortak akıl toplantısına 10 civarında ilgili paydaş çevre örgütü, kurum ve kuruluş katıldı.LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu’nun da başkanlık yaptığı toplantı oldukça verimli geçti.Daha önce derelerdeki durumu yerinde de inceleyen Komite üyeleri toplantıda dere ıslahının şart olduğu, ıslahın nasıl yapılması gerektiği, yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalara vurgu yaptılar. Derelerdeki ekosistemlerin varlığına da hassasiyet gösterilmesi konusunda hemfikir olan katılımcılar deredeki doğal yaşamı yok etmeden neler yapılabileceğini konuştu. Toplantıda dere ıslahlarının su baskınlarını önleyen ve haşereyle etkin mücadele için dere ilaçlayabilmeyi de kolaylaştırdığı belirtildi. Dere ıslahı konusunda sivil toplum örgütleri, devlet daireleri ve kuruluşları ile ortak hareket edilmeye devam edilecek.

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi