Gündem bisiklet yolları

ork
LTB Pop Orkestrası Girne Festivali’nde…
27 Haziran 2013
“Belediyemizi özlenen konuma getireceğiz”
27 Haziran 2013

Gündem bisiklet yolları

bisiklet

bisiklet

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) Başkanı Kadri Fellahoğlu dün (26 Haziran Çarşamba) Hüseyin Akcan başkanlığındaki KKTC Bisiklet Sevenler Derneği’ni kabul etti. Görüşmede Bisiklet Sevenler Derneği’nin Haziran ayında 68 üyesi bulunan uluslararası örgüt olan Avrupa Bisikletliler Federasyonu’na tam üye olması sonrasında yerel yönetimlerle başlattığı çalışmalar ve tüm Avrupa’da yapılan bisiklet yolları ağı Velocity’nin Kuzey Kıbrıs’a da taşınması konuşuldu.

Akcan: “Tüm Avrupa’daki bisiklet yollarının ülkemizde de olmasını arzuluyoruz”

KKTC Bisiklet Sevenler Derneği Başkanı Hüseyin Akcan 3 yıllık uğraşlardan sonra uluslararası örgüte tam üye olmalarının hem kendilerine hem de ülkeye büyük getirileri olacağını belirterek tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Kuzey Kıbrıs’ta da bisiklet yolları yapılması gerektiğini kaydetti. Derneğin bisiklet kültürünün yaygınlaşması, yeşil bir çevre, bisikletlilerin de kullanabileceği güvenilir yollar gibi hedefleri olduğunu dile getiren Akcan, bu konularda başkent LTB ile işbirliği yapmak istediklerini vurguladı.            

Fellahoğlu: “Bisiklet yolları hakkında geniş katılımlı bir komite toplantısı yapacağız”

LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu da bisikletin çevre dostu olması ve yakıt tüketmeyen bir ulaşım aracı olması özelliğiyle çağdaş kentlerin göstergelerinden biri olduğunu anımsatarak

bisiklet yolları konusuna olumlu baktıklarını kaydetti.Belediye olarak gelecek hafta içinde bu konuda ilgili tüm kamu kurum-kuruluşları, oda ve birlikler ile sivil toplum örgütlerinden oluşan geniş katılımlı bir komite toplantısı yapacaklarını söyleyen Fellahoğlu tüm dünyada olduğu gibi bisiklet yollarını belediyelerin yaptığını ve bu konuda Projeler Şubesi’nin ciddi bir şekilde çalıştığının altını çizdi. Bisiklet yollarının yapılmasının ancak ciddi bir vizyon ve politika ile hayata geçebileceğine vurgu yapan Fellahoğlu, LTB olarak bu vizyona sahip olduklarını ve Bisiklet Sevenler Derneği’nin de içinde olacağı tüm kesimlerin fikirlerinin alınmasından sonra oluşturulacak politika ile harekete geçeceklerini de sözlerine ekledi.  

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi