fbpx
LTB DUYURU
7 Ağustos 2019
LTB ile Alzheimer Derneği İş Birliği Yapacak
8 Ağustos 2019

LTB Beyaz Yasemin Projesi’nin 6. dönemi başlıyor

Lefkoşa Türk Belediyesi sınırlarında bulunan restoran ve kafe gibi iş yerlerinde yüksek hijyen koşulları ve hizmet standartlarına sahip, çevre kirliliği yaratmadan hizmet veren, özel gereksinimli birey erişimine müsait, çalışanlarına yönelik sağlıklı ve güvenli bir ortam yaratan işletmelere verilen tescil belgesi olan “Beyaz Yasemin” projesinin 6. dönemi başlıyor.

Ülke yerel yönetimlerinde örnek uygulamalardan olan LTB Beyaz Yasemin Projesi’nin yeni dönem eğitim çalışmaları Gıda Mühendisleri Odası tarafından verilecek olan Gıda Güvenliği Eğitimi ile 3 Eylül Salı günü gerçekleştirilecek.

Projeye katılımın gönüllülük esasına dayandığı proje, tarafsızlık ilkesinin korunması amacıyla, ilgili sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde yürütülüyor.

Belge geçerlilik süresinin bir yıl ile sınırlı olduğu Beyaz Yasemin Projesi’ne katılıp, eğitim almak isteyen işletme sahipleri 2 Eylül 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Lefkoşa Türk Belediyesi Halk Sağlığı Şubesi’ne başvuru yapabilecek.

Beyaz Yasemin belgesi için başvuruda bulunan işyerlerinin çalışanlarına yönelik olan eğitim ayrıca, belge için başvuru yapmayıp gıda güvenliği konusunda bilgi edinmek isteyen restoran çalışanlarına da açıktır.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag