fbpx
Gülgün Serdar’dan LTB Kadın Sığınma Evi’ne katkı
28 Mayıs 2019
“Lefkoşalılar” Dünya Çocuk Günü etkinliği düzenliyor
30 Mayıs 2019

LTB Başkanı Harmancı konuk ekipleri kabul etti

?

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı Lefkoşa Folklor ve Gençlik Merkezi(FOGEM)’nin düzenleyeceği “13. Uluslararası Yaz Sevinci Çocuk Festivali”nde yer alacak konuk ekipleri kabul etti.

Kubulde FOGEM Başkanı Salahi Döşemeci ve festivale katılan Türkiye, Bulgaristan, Hindistan, Rusya, İrlanda, Makedonya ve Ukrayna ekipleri hazır bulundu.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı kabulde yaptığı konuşmada Uluslararası Yaz Sevinci Çocuk Festivali’nin her geçen yıl gelişerek kurumsallaştığını ve geniş katılımla beraber şehre bir heyecan kattığını belirterek konuk ülkelerin çocuklarını Lefkoşa’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

FOGEM’in Göçmenköy Sanat Parkı’nı kullanarak hem bölgeyi hem de yaptığı işi zenginleştirdiğini belirten Başkan Harmancı, parkın diğer tüm derneklere de açık olduğunu belirtti.

Çocukların iyi dostluklar kurarak güzel anılarla ülkelerine dönmeleri temennisinde bulunan Harmancı, özellikle çocukların birarada olduğu organizasyonların öneminin büyük olduğunu söyledi.

FOGEM Başkanı Salahi Döşemeci’de yaptığı konuşmada, LTB Başkanı Mehmet Harmancı’yı ziyaret etmekten mutluluk duyduklarını söyledi. LTB’nin her yıl olduğu gibi bu yılda festivalin gerçekleşmesine katkı sağladığını belirten Döşemeci LTB Başkanı Harmancı’ya teşekkür etti.

Uluslararası Festivaller Birliği’ne üye olan festivalin, bu yıl da CIOFF takvimine girdiğini belirten Döşemeci, festivalin KKTC’nin CIOFF’a üye ilk ve tek çocuk festivali olduğuna vurgu yaptı.

Döşemeci, festival süresince Türkiye-Hindistan-Rusya-İrlanda-Bulgaristan-Makedonya-Ukrayna ve Kıbrıs olmak üzere sekiz farklı ülkenin halk danslarının izlenebileceğini söyledi.

Festival bu gece Dereboyu’nda gerçekleştirilecek kortejle başlayacak. 30 Mayıs gecesi de “FOGEM İle Yaz Bembeyaz” etkinliği yine kortej ile başlayacak. Etkinliklerin sahne gösterileri Göçmenköy Sanat Parkı’nda gerçekleşecek.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag