fbpx
LTB 53 İş Yeri Denetledi
26 Temmuz 2018
“Heykelin Halleri’ Sergisi açıldı
31 Temmuz 2018

LTB Başkanı Harmancı ile Bakan Şahali’den faydalı görüşme

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) Başkanı Mehmet Harmancı bugün(30 Temmuz Pazartesi) Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali ve bakanlık yetkililerini kabul ederek bazı ortak konuları görüştü. LTB Mezbahası, LTB Haspolat Atıksu Arıtma Tesisi ve Türkiye’den gelen su konuları başta olmak üzere belediye ile bakanlığın çalışma alanlarına giren ortak konular üzerinde fikir alışverisinde bulunan LTB Başkanı Harmancı ve Bakan Erkut Şahali her üç konuda da işbirliğine açık olduklarını ve bu konularda ilerleme sağlamak için birlikte çalışmaya hazır olduklarını söylediler.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı gündemlerindeki önemli konuları istişare etme imkanından dolayı Bakan Erkut Şahali’ye teşekkür ederken önümüzdeki dönem için de belediye-bakanlık işbirliğinde çok ciddi konularda birlikte çalışmayı sürdüreceklerini kaydetti. LTB Mezbahası’nın test kesimlerine bugünlerde başlayacaklarını ifade eden Başkan Harmancı hem alanında ülkedeki en modern tesis olan mezbahanın özellikleri hem de çalışma sistemiyle ilgili Bakan Şahali’ye detaylı bilgi verdi. Haspolat Tesisleri’nden çıkan gübrenin ve tarımda kullanmaya uygun suyun en iyi ve verimli şekilde değerlendirilmesi için de Bakanlık ile işbirliği içinde olduklarını kaydeden LTB Başkanı Harmancı bu konuda üretici cazibesi yaratacak projeleri de ortak bir şekilde üretmek için çalışma yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali de her üç konuda da LTB Başkanı Harmancı ile faydalı bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyerek ortak çalışma alanlarında halka en iyi hizmeti sunmak için LTB ile işbirliği ve uyum içinde çalışmaya açık olduklarını vurguladı. Su konusunda belediyeler ile istişarelerini sürdürdüklerini ifade eden Şahali bu anlamda çok önemli bir yere sahip başkent belediyesinin fikir,öneri ve gözlemlerini birinci ağızdan dinleme imkanı bulduğunu da sözlerine ekledi.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag