LTB BASIN AÇIKLAMASI

hamam
LTB Başkentte haşere ile mücadele başlattı
10 Mart 2014
drenaj2
LTB’den Yağmur Suyu Drenaj çalışmalarına devam
10 Mart 2014

LTB BASIN AÇIKLAMASI

ltblogo

ltblogo

 

Köpek Sahiplerinin Dikkatine;

Bakanlar Kurulu kararı ile 7 Ocak 2014 tarihinde çıkan Köpek Kayıt Tüzüğü gereği ülkedeki tüm köpekler çiplenip kimliklendirilecektir. Vatandaşların 7 Temmuz tarihine kadar özel veteriner hekimlerine gidip köpeklerine çip taktırmaları, ardından ilgili belediyeye kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Köpeklerine çip taktırmayanlar yasa gereği suç işlemiş olup, asgari ücretin %10’u idari para cezasına çarptırılabilecektir. Belirtilen tarihten sonra kimliksiz (çipsiz) köpek tespit edilmesi halinde Veteriner Dairesi el koyma hakkına da sahip olacaktır. Her yıl Veteriner Dairesi ile LTB’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği denetim uygulaması çip taktırma ile ortadan kalkmıştır, bunun yerine köpeğine çip taktıran köpek sahiplerinin, her yıl sadece Belediye’ye gelerek ruhsat çıkartması yeterli olacaktır.

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi