fbpx
LTB’den sevimli dostlara yönelik Lefkoşa Hayvan Barınağı’nda etkinlik
3 Ekim 2018
LTB’nin düzenlediği Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor Maratonu 11 Kasım’da
4 Ekim 2018

LTB 61 İş yerini denetledi

Lefkoşa Türk Belediyesi Halk Sağlığı Şubesi, Lefkoşalıların sağlığı için iş yerlerine yönelik denetimlerine devam ediyor. LTB Halk Sağlığı Şubesi ekiplerinin belediye sınırları içerisindeki işletmelere yönelik denetimleri kapsamında 24 Eylül ile 28 Eylül tarihleri arasında 61 iş yeri denetlendi.

Denetimler kapsamında 7 işyerine eksiklerinden dolayı ihbar verildi.

Hodri Meyhane isimli işletmeye, geçerli işyeri izni olmaması, sağlık karnesi olmayan personel çalıştırılması ve gayrısıhhi koşullarda çalışılması nedeniyle Belediyeler Yasası kapsamında para cezası kesildi.

Adnan Tatar Kebap Salonu isimli işletmeden 1 birim ürün gayrısıhhi koşullar nedeniyle müsadere edildi.

Şahin Mahzeri Market isimli işletmenin faaliyeti gayrısıhhi ortamda çalışılması, sağlık karnesiz personel çalıştırılması ve işyerinde yatı bulunması nedeniyle; Galınyol Meyhanesi isimli işletmenin faaliyeti ise gayrısıhhi ortamda çalışılması ve sağlık karnesiz personel çalıştırılması nedeniyle geçici olarak durduruldu.

Denetlenen işyerleri niteliklerine göre: 4 Eğitim Merkezi, 2 Benzin İstasyonu, 2 Kuaför Ve Berber Salonu, 4 Kafeterya, 5 Fırın, 1 Bar, 7 Gıda İmalathanesi, 9 Restoran, 7 Meyhane, 1 Düğün Salonu, 11 Market, 3 Spor Salonu, 3 Off Licence, 1 Kuru Temizleme, 1 Dernek Lokali

Şebeke suları temiz
LTB Halk Sağlığı Şubesi ekipleri tarafından aylık rutin kontroller çerçevesinde LTB sınırları içerisindeki tüm bölgelerden şebeke suyundan alınan numunelerin Devlet Laboratuarında analizleri de yaptırıldı. Analiz sonuçlarına göre tüm numunelerin mikrobiyolojik ve kimyasal olarak tüketime uygun olduğu belirlendi.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag