LTB, 31 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında 80 İş Yerini Denetledi

LTB’den Görme ve İşitme Engellilere Yönelik Haber Bülteni 27/07/2017
10 Ağustos 2017
LTB’nin sunduğu ‘Tiyatro Eylülü’ne muhteşem tanıtım
12 Ağustos 2017

LTB, 31 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında 80 İş Yerini Denetledi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) 31 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında başkent  sınırları içerisinde faaliyet gösteren 80 iş yerini denetledi.

Denetimler kapsamında Kardeşler Lahmacun ve Pide Salonu isimli iş yerine gayri sıhhi ortamdan ve sağlık karnesiz personel çalıştırmaktan dolayı Belediyeler Yasası kapsamında ceza kesilerek faaliyetleri durduruldu.

Little Bees isimli firmaya izinsiz iş yeri çalıştırmaktan, Unique Hairways isimli iş yerine de sağlık karnesiz personel çalıştırmaktan dolayı Belediyeler Yasası kapsamında ceza kesildi.

Yurttaşların Şikayetleri Değerlendirildi

Ayrıca yurttaşlardan gelen şikayetleri de değerlendiren LTB Halk Sağlığı Şubesi ekipleri Dano Ekmek Fabrikası’na ait bir üründen yabancı madde (böcek) çıkması nedeni ile gayrı sihhi şartlardan dolayi iş yerinin 24 saat süre ile faaliyetlerini durdurdu.

Denetlenen iş yerleri niteliklerine göre şöyledir: 15 Market, 3 Gıda Deposu, 3 manav, 3 Oto galeri, 1 Büfe, 14 Kuaför, 5 Eğitim Merkezi, 1 Park Büfesi,  1 Kafeterya, 23 Restoran, 3 Bar, 3 Fırın, 1 Pastane, 3 kasap, 1 Süt ürünleri imalathanesi.

 

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi