Lefkoşa’ya bahar geldi

Tarihi geçmiş kuru meyve ve kuruyemişler imha edildi
15 Nisan 2016
14 Ocak 2016
18 Nisan 2016

Lefkoşa’ya bahar geldi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ekipleri  nisan ayı ile birlikte trafik adaları ve çemberlerdeki  mevsimlik çiçek dikimine başladı. Kent estetiğine yönelik olarak gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde başkentin değişik bölgelerinde yer alan trafik adaları ve çemberlere dikilen mevsimlik çiçekler; petunya, hercai menekşesi, dildamak,  yer örtücüler ve çimler şehre rengarenk bir görüntü kattı.

Panaromik Çemberler (3)-min

Park Bahçeler ve Trafik Şube Amiri Ferdiye Sav, bakımları süren adalar için   ülkemiz iklimine ve Lefkoşa’nın sert suyuna uygun dayanıklı bitkilerin  tercih edildiğini söyledi. Sav, düzenlemelerde kullanılan bitkilerin bir kısmının LTB 50. Yıl fidanlığında üretildiğini ve mevsimlik çiçek satışlarının da devam etmekte olduğunu belirtti.

1-min

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi