Lefkoşa’da kültürler tarihle bütünleşti

LTB-EMAA İş Birliğinde Lefkoşa İçin Kamusal Alanda Sanat Çalıştayı
27 Ağustos 2017
Bir haftalık coşkulu festival Lefkoşalılar’a Çağlayan ruhu yaşattı
28 Ağustos 2017

Lefkoşa’da kültürler tarihle bütünleşti

  

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı, Gençlik Dairesi Müdürlüğü’nün desteği ve kültür sanat dernekleri ASDER, FOGEM, FOLKDER, Gençlik Merkezi, GÖÇTAŞ, HASDER ve TUFAD’ın katkılarıyla organize ettiği 11. Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali’nde dün (26 Ağustos 2017 Cumartesi) Güney Kore,Türkiye,Meksika ve İspanya’dan gelen ekipler ve ülkemizden FOGEM genç ekibi tarihi Surlariçi’nin en güzel yerlerinden Büyükhan’da danslarını sahnelediler. Hem ülkemize gelen turistlerin ve Surlariçi’ne gelen Lefkoşalılar’ın büyük ilgi gösterdiği gösterilerle Surlariçi kültürlerarası buluşmaya sahne oldu. Seyircilerin alkışlarla destek verdikleri gösteriler büyük beğeni kazanırken turistler de ekipleri bol bol fotoğraf çektiler. Büyükhan’daki gösterileri LTB Başkanı Mehmet Harmancı da izledi.

 

Festival Grup Rast konseri ve halk dansları gösterileriyle sona eriyor
21 Ağustos’ta sinema gösterimi ile başlayan ve Sokak Basketbolu Turnuvası, halk dansları ekiplerini gösterileri, modern dans gösterileri,müzik dinletileri ve konserler ile süren festival, 27 Ağustos Pazar akşamı ekiplerin gösterileri ve Grup Rast konseri ile sona erecek.

 

 

  

 

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi