fbpx
Başkan Harmancı: “Tahakküme değil; karşılıklı sevgi, saygı ve empatiye dayalı yeni bir ilişki biçimi kurmayı hedefliyoruz”
23 Kasım 2021
LTB Yeni Kadın Sığınma Evi Hizmete Girdi
25 Kasım 2021

Lefkoşa ve LTB Sosyal Belediyecilik Tesislerini Gezdiler, Söyleşiye Katıldılar

Lefkoşa Türk Belediyesi ülkemizde temaslarda bulunmak için gelen Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediye Başkanlarının eşlerine yönelik, hem Başkent Lefkoşa’yı hem de LTB’nin sosyal belediyecilik hizmetlerini tanıtan gezi düzenledi.

 

LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın eşi İsmet Cabacaba ev sahipliğinde gerçekleştirilen geziye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın eşi Neptün Soyer, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı’nın eşi Meral Seçer, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı’nın eşi Nazan Savaş ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanı’nın eşi Nuray Karalar katıldı.

 

Gezi kapsamında El Ele Kreşi, Yeni Dünya Engelsiz Aktivite Merkezi, Dayanışma ve Eğitim Merkezi, yeni yapılan Kadın Sığınma Evi ile Paylaşım Mutfağı’na ziyaret gerçekleştirdi. Konuklar için ayrıca Surlariçi’nin tarihi simgelerinden Dikilitaş’tan başlayarak Büyük Han, Kumarcılar Hanı, Selimiye Meydanı, Selimiye Camii, Lefkeliler Meydanı ve Lokmacı sınır kapısı bölgesine gezi gerçekleştirildi.

 

LTB kadın meclis üyeleri ve kadın şube amirlerinin de katılımıyla gerçekleştirilen interaktif söyleşide 25 Kasım haftası olması dolayısıyla özellikle kadına yönelik şiddetle mücadele ve kadının ekonomik olarak güçlenmesiyle ilgili bilgi ve deneyimler paylaşıldı.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag