fbpx
ekmek
LTB Zabıta Şubesi son tarihi 1 Aralık olarak açıkladı
28 Kasım 2013
tanker
Sanayi Bölgesi-dere arasında 14 yıldır temizlenmeyen menhol da açıldı
28 Kasım 2013

Lefkoşa’nın sınır bölgesindeki Ermu Pasajı’ndaki yılların kanalizasyon problemi giderildi

ermu

ermu

 

LTB’ye teşekkür yağdı

Başkent Lefkoşa’daki altyapı eksiklikleri konusundaki çeşitli şikayetler içerisinde en önemlilerinden birisi olan Ermu Pasajı’ndaki kanalizasyon sıkıntısı çözüldü. Yediler Bölgesi’nde bulunan Ermu Pasajı’nda yaklaşık 30 yıldır var olan ve kanalizasyon borularının taşması ile tüm bölgeyi hem sağlık, hem de kötü koku bakımından etkileyen lağım problemi ile ilgili birçok merci bugüne kadar duyarsız kalmıştı.

Yaklaşık 100 kişi lağım sorunundan kurtuldu

Bir süre önce LTB Başkanı Kadri Fellaoğlu’na ulaşan bölge sakinleri, yaşadıkları ciddi sıkıntıyı aktarmış ve belediyeden çözüm istemişti. Fellahoğlu’nun talimatı ile Kanalizasyon Şubesi ekiplerinin incelemelerinin ardından başlatılan çalışmalar tamamlandı ve 20’yi aşkın hane ve 100 kişinin birebir yaşadığı sorun ortadan kaldırıldı.

İşadamı Günay Çerkez’in LTB ile işbirliği yaparak maddi destek verdiği çalışmalar sonrasında bölgeyi ziyaret eden Başkan Fellahoğlu alkışlarla karşılandığı Ermu Pasajı’nda yapılan çalışmaları inceledi.

Halkla İlişkiler ve Kanalizasyon ekiplerinin eşlik ettiği Fellahoğlu, bölgedeki vatandaşlar ile sohbet etti.

Açıkta duran elektrik panosu için girişim

Uzun yıllar sonra sorunlarını çözen başkan olan Fellahoğlu’na teşekkür eden bölgedeki vatandaşlar, farklı sıkıntıları da iletme fırsatı buldu. Özellikle açıkta duran ve yağışlı havalarda tehlike saçan elektrik panosunun tamiri için başkan Fellahoğlu KIB-TEK yetkilileri ile görüşerek çözüm bulunması konusunda aracı olacağına söz verdi.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag