fbpx
Harmancı 20 Temmuz Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile buluştu
21 Ekim 2016
Başkent için LTB-Polis işbirliği
24 Ekim 2016

Lefkoşa maraton ile kucaklaştı

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Lefkoşa Maratonu” bugün yaklaşık 2 bin 500 yurttaşın katılımı ile gerçekleştirildi.  “Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor Lösemili Çocuklar Gülüyor” sloganıyla başlatılan sosyal sorumluluk etkinliği, 4, 8 ve 21 km kategorilerinde yapıldı.

 

 

mar2

Yaklaşık 2 bin 500 kişi katıldı

KKTCAtletizm Federasyonu’nun işbirliğinde düzenlenen maraton, şehrin sokaklarına hareket katarken, renkli görüntüleri ile de büyük beğeni kazandı.

Bu yıl altıncısı gerçekleştirilen maratona Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı,  TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Halkın Partisi Genel Başkanı Kutret Özersay, bazı milletvekilleri, kurum kuruluş başkan ve temsilcilerinin yanı sıra sağlıklı yaşam ve lösemili çocuklara katkı sağlamak isteyen binlerce yurttaş katıldı.

mar10

mar9

Akıncı: Önemli, anlamlı ve güzel bir etkinlik
Yarış öncesinde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, etklinlikte yaptığı konuşmada, maratonun gerçekleşmesinde katkı sağlayan  herkese teşekkür etti. Bu tarz etkinliklerin maddi getirisinin yanı sıra farkındalık yarattığını da önemle vurgulayan Akıncı, böyle önemli, anlamlı ve güzel bir etkinlikte yer almaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

 

Harmancı: Birlikte gülüp birlikte ağlamayı başaracağız

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa Maratonu’nun son yılların en coşkulu organizasyonu olduğunun da altını çizen Harmancı, organizasyonun gerçekleşmesine katkı sağlayan sponsorlar ile belediye çalışanlarına bununla birlikte etkinlikte yer alan yurttaşlara teşekkür etti. Harmancı sözlerini “Birlikte gülüp birlikte ağlamayı başaracağız” diyerek tamamladı.

 

Yazıcı: Katkı koyduğumuz için çok memnunuz

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı ise,böylesi önemli bir sosyal sorumluluk organizasyonuna ana sponsor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Yazıcı, “Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor” maratonunun ilerleyen dönemlerde de aynı güzellikle devam etmesi temennisinde de bulundu.

 

mar7

mar6

mar8

Gelirin tamamı lösemili çocuklarımız için

Katılım ücretinin 20 TL olduğu,  “Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor, Lösemili Çocuklar Gülüyor” slogan adı altında yapılan maratondan elde edilecek gelir Lösemili Çocuklar yararına kullanılacak.

Maratona Arden Gıda, Nicosia Finans, Selba Homes, Kıbrıs Türk Tabibler Odası ile Atakom Ltd sponsorluk katkısında bulundu. Radyo Juke ise iletişim sponsorluğunda bulundu.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag