Lefkoşa’da şişe suları da temiz

Hem dereler korunacak hem de taşkınlar önlenecek
3 Ekim 2013
mumcu1
Tiyatro Festivali Uğur Mumcu’nun ışığıyla sona erdi
3 Ekim 2013

Lefkoşa’da şişe suları da temiz

tahlil

tahlil

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) damacana suları ile şebeke sularının ardından Lefkoşa’da satışa sunulan tüm şirketlere ait 1 ve 1,5 litrelik şişe sularını da analiz ettirdi. Devlet Laboratuvarı Dairesi Müdürlüğü tarafından 16-09-2013 ile 17-09-13 tarihlerinde yapılan su analiz sonuçlarında söz konusu suların sağlığa uygun olup, tüketilmesinde herhangi bir sakınca olmadığı belirtildi.
LTB Halk Sağlığı Şubesi söz konusu su analizlerinin ayda bir kez yenilendiğini belirterek sonuçların halkla paylaşılmaya devam edileceğini kaydetti. LTB Halk Sağlığı Şubesi tarafından yürütülen çalışmada su örneği alınan 1 ve 1.5 litrelik şişe suyu şatışı yapan şirket isimleri şunlar: Evsu, Ley Su, Gürpınar Su, Saka Su, Hayat Su, Tam Su, Nestle Pure Life, Pınar Su, Sırma Su, Hamidiye Spring Water, Trodos Su ile Damla Su.

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi