Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun “ADA” Oyunu Bursa’da Berkin Elvan’a İthaf Edildi

park3
Daha yeşil bir Lefkoşa için örnek işbirliği
19 Mart 2014
cicek
LTB, Başkent Lefkoşa’da çiçek ekimi ve yeşillendirme çalışmalarına hız verdi
25 Mart 2014

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun “ADA” Oyunu Bursa’da Berkin Elvan’a İthaf Edildi

  • Salon Duygu Seline Ve Alkışa Boğuldu…

Bursa 4. Nilüfer Tiyatro Festivali’ne “ADA” oyunuyla katılan Lefkoşa Belediye Tiyatrosu izleyenlerin büyük beğenisini kazanarak ayakta alkışlandı. Türkiye’nin gündemiyle de örtüşen “ADA” oyunu izleyenlere özgürlük, bağımsızlık ve adalet temaları üzerine sorgulamalar yaptırttı. Oyunun bitiminde Bursa Nilüfer Belediyesi Başkan yardımcısı Aysel Okumuş sahneye çıkarak sanatçıları tebrik edip, çiçek takdim etti.

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Kıymet Karabiber ise Sayın Okumuş’a Lefkosa Türk Belediyesi’nin plaketini sundu. Yönetmen Yaşar Ersoy oyun sonrasında Bursa Nilüfer Belediyesi’ne ve Festivalde emeği geçenlere teşekkür etti. Ersoy konuşmasında oyunu özgürlük, eşitlik ve adalet için mücadele edenlere bunun için hatayını kaybedenlere ithaf ettiklerini belirterek ‘ekmek almak için sokağa çıkan çocukların öldürülmeyeceği bir dünya’ dileyerek Berkin Elvan’ı da saygıyla andı. Ersoy’un bu konuşmasından sonra salon tümden duygu seline boğularak sanatçılar dakikalarca ayakta alkışlandı.

İzleyicinin hayranlıkla izlediği “ADA” oyununun yeniden davet edileceği belirtildi. Atholt Fugard’ın yazdığı “ADA” oyununu Yaşar Ersoy uyarlayıp yönetti. Oyunda Döndü Özata ve Özgür Oktay rol aldı.

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi