fbpx
Okullar temizleniyor,yaya geçitleri boyanıyor
10 Eylül 2013
LTB izinsiz büfeleri kaldırıyor
11 Eylül 2013

Lefkoşa Belediye Orkestrası Çocuk Korosu çalışmalarına başlıyor

koro

koro

 Lefkoşa Belediye Orkestrası, çalışmalara başlamaya hazırlanılan çocuk korosu ile ilgili bir açıklama yaparak katılmak isteyenlere çağrıda bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

     “Şarkılar, çocuklarımızın dünyasında onların çevresini, okul ve aile yaşamını düzenleyen ayrıca onların müziksel yaşantılarında duygu,düşünce ve beklentilerini ifade eden en önemli değerlerden biridir.

   Çocuklarımız şarkı söyledikçe gelişir, geliştikçe öğrenir, öğrendikçe bilinçlenir. Koro çalışmalarına katılan çocukların yaratıcılığı, konstrasyonu,özgüveni ve iletişimi gelişir. Seçici, ayırt edici bir müzik kültürüne sahip olur.

Koro 5-14 yaş arasındaki çocuk ve gençlerden oluşacak

   Bu bağlamda daha güzel bir gelecek ve gözbebeğimiz çocuklarımız için Lefkoşa Belediye Orkestrası’nın bünyesinde 5 ile 14 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin oluşturacağı koro çalışmaları, deneyimli müzik öğretmeni Gülsen Çobanoğlu Hoca ve Hare Yakula ile devam edecektir.

   Amacımız çocuklarımızı koro kültürü ile tanıştırmak, müzik eğitimi vermek, orkestra eşliğinde şarkı söylemeyi öğretmek, otantik ve çağdaş Kıbrıs ezgileri ve dünya müzikleriyle şarkı dağarcıklarını genişletmektir. Bunun yanısıra koro şenlikleri ve festivallerinin ülkemizde olmasına öncülük etmek, yurtdışı yapılacak koro şenliklerinde ülkemizi temsil etmek ve çalışmalarımızı kalıcılaştırmak maksadıyla CD kaydı yapmak.

   Çocuklarınızın bu güzel çalışmaların bir parçası olmasını istiyorsanız; 0533 840 29 66 ve 0533 868 44 11 numaralarından ayrıntılı bilgi alıp, kayıt yaptırabilirsiniz.

Haydi gelin barışı ,sevgiyi,hoşgörüyü şarkılarımızla da tınlatalım.”

Facebook Yorumları
Supportscreen tag