fbpx
Lefkoşa’da Maraton için geri sayım başladı
19 Ekim 2017
DUYURU
20 Ekim 2017

“Ledra, insanlık ve yardımseverliğimizin sembolü olsun”

Yaralı halde bulunduktan sonra LTB Başkanı Mehmet Harmancı tarafından sahiplenilen ve tüm tedavi masrafları karşılanarak Ledra ismi verilen sevimli dost için LTB’nin park alanı içerisine bir de yuva yaptırdı. Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği ile işbirliği halinde yürütülen çalışmalar, ülkedeki hayvan hakları konusunda farkındalık oluşturma ve sokakta yaşayan canlıların daha iyi bir yaşam şartlarına ulaşmasını sağlama adına önemli mesajlar içeriyor.

Günsoy: Başkan Harmancı’nın duyarlılığına teşekkür ederiz

Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği Seda Günsoy, Ledra’yı yaralı halde ve derileri yanmış şekilde bulduklarını, sosyal medyada yaptıkları paylaşımın ardından LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın kendileri ile temasa geçerek, onu sahiplenmek ve tedavi masraflarını karşılamak istediğini söylediğini açıkladı.

Günsoy, LTB’nin duruma duyarsız kalmamasına teşekkür ederken, Ledra’nın da yeni yuvasında tedavisinin süreceğini ve 1 ay içinde derilerindeki yanıkların hap tedavisi ile tamamen giderileceğini ifade etti.

Başkan Harmancı: Sokakta acı çeken bütün canlılarımızın aynı olanaklara sahip olmasını arzu ediyoruz

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Ledra’nın sokakta yaşayan, şiddete maruz kalan ve acı çeken dostlarımızın bir temsilcisi olduğunu ifade ederek, şehrin bir ayıbı olan bu konuyu belediye olarak giderdiklerini belirtti.

Başkan Harmancı, “Biz Ledra’nın yardımseverliğin ve insanlığın bir sembolü olmasını istiyoruz. Onun yeri artık hazır, ama gönlümüzde tüm canlıların yerinin hazır olması temennisi var. Onun gibi tüm canlıların bakıma, ilgiye ve sevgiye ihtiyacı var. Hepsi için daha iyi bir hayat temennimiz bulunuyor. Sokakta acı çeken bütün canlılarımızın aynı olanaklara sahip olmasını arzu ediyoruz. Umarım sokaktaki canlıların şartları elbirliği ile daha iyi bir noktaya taşınır.” dedi.

“Ekiplerimiz çalışandan öte gerçek birer gönüllü”

Kıbrıs Türk Hayvan Hakları Derneği’ne ve LTB’nin ilgili şubesindeki çalışanlara teşekkür eden Başkan Harmancı, “Ekiplerimiz çalışandan öte birer gerçek gönüllü olarak uğraş veriyor. Yeni barınak için çalışırlarken, gerek sokakta, gerek evlerde şiddet gören canlıların yardımına koşuyorlar.” ifadesini kullandı. Harmancı sözlerinin sonunda Ledra’nın tedavisi için ABD’den katkı koyan Sema ve Gürgün Muharrem’e ve Ankavet Veteriner Hastanesi’ne ayrıca teşekkür etti.

 

 

Facebook Yorumları
Supportscreen tag