LBO Halk Müziği Korosu ayakta alkışlandı

Sevgiyle üretilen sanat tüm engelleri ortadan kaldırdı
2 Aralık 2017
Lefkoşalı büyüklerimiz eğlenmeye başladı
6 Aralık 2017

LBO Halk Müziği Korosu ayakta alkışlandı

Lefkoşa Belediye Orkestrası (LBO) Halk Müziği Korosu, dün akşam Yakın Doğu Üniversitesi AKKM’de konser verdi.

Şefliğini Hasibe Aksaç ‘ın yaptığı “Ustaların İzinde” konserinde “Neşet Ertaş, Aşık Veysel Şatıroğlu,Turgay Salim Hoşsöz, Orhan Gencebay, Aşık Mahzuni Şerif, Bekir Kara , Ali Ekber Çiçek, Arif Sağ, Kamran Aziz, Muharrem Ertaş, Ekrem Yeşilada, Hisarlı Ahmet ve Zülfü Livaneli gibi bestecilerin eserleri senlendirildi.

 

 

 

 

 

Başkan Harmancı
Halka açık ve ücretsiz olarak verilen konser sonrası, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, LBO Halk Müziği Korosu Şefi Hasibe Aksaç ile koro üyelerine konser performansları için teşekkür etti.
Ekip ruhu ile yapılan işlerin tadının ve zevkinin bir başka olduğunu ifade eden Harmancı, “Her güzel sonucun arkasında ekip işi vardır” dedi.
Halk Müziği Korosu üyelerinin gecede miziğin evrensel dilinden çok güzel ezgiler sunduğunu kaydeden Harmancı,gecede seslendirilen  türküler ile  verilen en önemli mesajın bütün farklılıklar, bütün renklerin bir bütünlük içinde kabul edilmesi gerekliliği olduğunu belirterek hayatın bütün renkler ile güzel olduğunu söyledi.

 

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi