LBO Çocuk Korosu şarkılarla ilkbaharı getirdi

LTB Kadın Sığınma Evi ülkenin dört bir yanından desteklerle daha güçlü
29 Mart 2018
LTB Paylaşım Mutfağı’na katkılar sürüyor
29 Mart 2018

LBO Çocuk Korosu şarkılarla ilkbaharı getirdi

 

Lefkoşa Belediye Orkestrası Çocuk Korosu baharın gelişini dün gece(26 Mart Pazartesi) Arabahmet Kültür Evi’nde saat 20:00’de gerçekleştirdiği konserle karşıladı. Halka açık ve ücretsiz olan konser çocukların sahnedeki heyecan ve coşkusu ile tam bir ilkbahara merhaba havasında geçti.

 

Çocuklar şarkılarla dünyanın dört bir yanını dolaştı
Velilerin de yoğun olarak ilgi gösterdiği ve adeta Arabahmet Kültür Evi’ne sığmadığı gecede Hare Yakula’nın şefliğinde sahne alan çocuklar aralarında Afrika, Meksika ,Birleşik Krallık, Kıbrıs ve Türkiye’den şarkıların da bulunduğu toplam 14 parçadan oluşan repertuarı başarılı bir şekilde yorumladılar. Piyanoda Ercüment Şeker’in eşlik ettiği ve farklı yaşlardaki 47 çocuktan oluşan LBO Çocuk Korosu söyledikleri çocuk şarkıları ile hem büyüklere güzel mesajlar verdiler hem de sahnede olmanın keyfini ve coşkusunu yaşadılar. Ekim ayından itibaren her hafta Cumartesi günleri LTB Göçmenköy Sanat Parkı’nda çalışmalarını sürdüren LBO Çocuk Korusu üyesi çocuklar bu konser ile hem ailelerine yaptıkları koro çalışmalarını sahneleme imkanı buldu hem de hep birlikte sahne almanın keyfini yaşadı.

 

 

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi