fbpx
LTB’den Görme ve İşitme Engellilere Yönelik Haber Bülteni 7/03/2017
7 Mart 2017
ZEYİLNAME
8 Mart 2017

‘Kültürel Miraslarımız’ Resim Yarışması sergisi açıldı

 Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından organize edilen ve Telsim’in ana sponsor olduğu “Kültürel Miraslarımız” isimli ilkokullar arası resim yarışması sergisi dün akşam (06.03.2017) Bedesten’de LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar tarafından açıldı.

LTB sınırları içerisinde 10 ilkokuldan 253 eserinin yer aldığı sergi  1 hafta boyunca 10:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

 

Yarışma sonucunda TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nden Sesil Kayım, Haspolat İlkokulu’ndan Fatoş Aydın ile 9 Eylül İlkokulu’ndan Deniz Müezzinoğlu başarı ödülü,  Haspolat İlkokulu’ndan Ceylin Gürlek LTB Özel Ödülü, TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nden İbrahim Can Arabacıoğlu Telsim Özel Ödülü ile Şht. Tuncer İlkokulu’ndan Tuğra Cankılıç ise Jüri Özel Ödülü almaya hak kazandı.

Bedesten’de gerçekleştirilen sergi açılışında LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ile LTB Meclis Üyesi Fatoş Miralay birer konuşma yaptı.

Başkan Harmancı: “Çocuklarımızın Gözünden Kültürel Miraslarımızı Görmek Önemli”
LTB Başkanı Mehmet Harmancı, LTB olarak çocuklar ile ilgili çok sayıda etkinlik gerçekleştirdiklerini ancak “Kültürel Miraslarımız” resim yarışmasında kültürel eserlerin çocuklar tarafından nasıl yorumlandığının ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi. Başkan Harmancı çocukların gözünden Selimiye Meydanı’nı ve Bedesten’i görmenin kendisine mutluluk verdiğini söyledi. Başkan Harmancı yarışmanın ana sponsoru Telsim’e ve yarışmanın gerçekleşmesinde katkı sağlayan LTB Kültür Sanat Komisyonu Başkanı ve Meclis Üyesi Fatoş Miralay’a da teşekkür etti.

 

Telsim Genel Müdür Yardımcısı Tanpınar: “Serginin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz”

Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar “Kültürel Miraslarımız’ Resim Yarışması”nda juri üyeliği yaptığını ve  bundan çok büyük mutluluk duyduğunu söyledi.Kültürel Miraslarımız resim yarışmasının aslında ailelerin çocuklarına kültürel konularda neler kattığının bir göstergesi olduğuna vurgu yapan Tanpınar, yarışmanın kültürel miraslarımızın çocuklar tarafından nasıl algılandığını anlayabilmek açısından da önemli olduğunu söyledi.   Serginin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese de teşekkür eden Tanpınar, Telsim olarak gelecek yılda yarışmaya spnsor olmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

LTB Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Miralay: “Hedifimiz çocukları sanata özendirmek”
LTB Kültür Sanat Komisyonu Başkanı ve Meclis Üyesi Fatoş Miralay ise yaptığı konuşmada,

‘Kültürel Miraslarımız’ resim yarışmasının ana hedefinin günümüz kültür öğeleri ile unsurlarını örgün eğitimin dışında farklı faaliyetlere de taşıyarak farklı yaş gruplarındaki çocukları sanata özendirmek olduğunu söyledi. Bu anlamda Kıbrıs Kültürü ve Kıbrıs Kültürü’ne ait öğeleri gelişen teknoloji çağında bir kez daha öğrencilere  kazandırmayı hedeflediklerini ifade eden Miralay, yarışmaya katkı koyan başta Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, juri üyeleri ile Halkla İlişkiler Birimi’ne teşekkür etti.

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Supportscreen tag